Facebook

Podvodníci útočí přes Facebook. Okamžitě zkontrolujte skrytý seznam, zda nejste obětí phishingu

  • Facebook obsahuje užitečný skrytý seznam
  • Prozradí, jestli na vás neútočí hackeři

Sociální síť Facebook používají po celém světě miliardy lidí, takže nikoho asi nepřekvapí, že je oblíbeným cílem kybernetických podvodníků. Hackeři útočí bez přestání a jednou z jejich nejoblíbenějších metod je phishing.


Nepřehlédněte: Odborníci bijí na poplach: V žádném případě nepoužívejte Facebook Messenger


Pozor, s kým komunikujete

Formy phishingu na Facebooku mohou mít různé podoby a zahrnují i rozesílání nevyžádaných e-mailů, které jsou vysoce sofistikované a vypadají stejně jako zprávy od správců sociální sítě. Obvykle to funguje tak, že podvodníci uživatele požádají, aby se přihlásili do svého účtu a sdělili jim přihlašovací údaje a další podrobnosti. Někdy se zeptají také na bankovní údaje a další citlivé informace.

Mnoho lidí jim naletí a mnoho jich váhá, zda se skutečně jedná o zástupce sociální služby. Naštěstí je ve Facebooku zabudovaný seznam, díky kterému snadno zjistíte, kdy vám od sociální sítě přišel oficiální e-mail a co se děje s vaším účtem.

Výpis zahrnuje i bezpečnostní zprávy, například když jste požádali o resetování hesla nebo kód pro obnovení účtu. Myšlenka funkce je taková, že pokud od někoho, kdo se tváří jako Facebook, obdržíte podezřelý e-mail, můžete vše zkontrolovat právě podle tohoto seznamu.

Pokud dostáváte e-maily, které vypadají, že je posílá Facebook, ale nejsou ve výpisu, pravděpodobně to znamená, že jste cílem phishingu a hackeři se pokoušejí proniknout do vašeho účtu.

Pokud vám takové e-zprávy chodí, neotevírejte je a rozhodně nikdy neklikejte na žádné odkazy, pokud je obsahují, ani nikomu neposílejte osobní údaje. Výpis odeslaných e-mailů na váš facebookový účet je jednou z nejlepších obran proti phishingu, takže se do něj čas od času podívejte, ať jste v obraze.

Jak zkontrolovat e-maily od Facebooku:

  1. V pravém horním rohu Facebooku přejděte kliknutím na účet na nastavení zabezpečení a přihlašování. Následně klikněte na Nastavení a soukromí a pak na Nastavení
  2. Klikněte na Zabezpečení a přihlášení.
  3. Posuňte se dolů na Zobrazit nejnovější e-maily z Facebooku a klikněte na Zobrazit.

Na co je potřeba myslet:

  • Na kartě Zabezpečení uvidíte nejnovější e-maily týkající se zabezpečení (jako třeba žádost o změnu hesla).
  • Karta Ostatní e-maily zobrazuje všechny ostatní nejnovější e-maily odeslané Facebookem za poslední dva dny.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash, zdroj: The Sun

Total
0
Shares