hra, cheat, podvod

Draze vykoupený podvod. Herní studio šláplo autorům cheatů na krk, zaplatí miliony!

  • Herní branže začíná být nekompromisní
  • Autorům cheatů končí zlaté časy
  • Kvůli hře Destiny 2 vyfasovali obří pokutu

Herní průmysl si prošel zejména v době pandemie doslova renesancí a navzdory aktuální neutěšené době si vývojáři mnou ruce. Hry jak na PC, tak konzolích nebo mobilních telefonech se těší obecně obrovské oblibě.

Cheat je prostě podvod

A s tím jde ruku v ruce snaha v takové gamese zabodovat, získat si renomé, co nejrychleji se vypracovat na špici apod. U celé plejády titulů (protože pay-to-play nebo pay-to-win) i ten sebevětší poctivec kolikrát musí buď vypláznout nějakou tu kačku nebo si vypomoct jinak, třeba se uchýlit k menšímu podvodu.

To, že se to herním studiům nelíbí, je všem jasné, protože tyto cheaty v drtivé většině případů znamenají ušlý zisk. Že jde z logiky věci o boj s větrnými mlýny? Ne tak docela.


Nepřehlédněte: Ruský malware útočí na telelefony s Androidem! Ujistěte se, že vás nešpehuje a nesbírá vaše data


podvod, cheat
Zdroj: Pandhuya Niking, Unsplash

Herní studia vyráží do boje

Vezměte si třeba takové Bungie, které stojí za takovou peckou jako je Destiny 2. Studio vloni podalo žalobu na tři nejvýraznější podvodníky poskytující zaručené návody. Jmenovitě jde o servery Veterancheats, LaviCheats a Elite Boss Tech, jak potvrzuje The Verge.

V rámci procesu se prokázalo cílené porušování autorských práv, což vyústilo v jediné: soud trojici viníků nemilosrdně napařil mastnou pokutu ve výši 13,5 milionu dolarů (2 000 dolarů za každé stažení, celkem 6 765 případů).

Tento případ má posloužit nejen jako precedens, ale i varovný prst pro ostatní. Nedělám si však iluze, že tento výsledek něco zásadně změní. Vymýtit podvádění je obecně vždy běh na dlouhou trať.

Zdroj náhledové fotografie: Sam Pak, Unsplash

Total
0
Shares