Xiaomi 11T Pro

Podívejte se, jak fotí a natáčí video nové Xiaomi 11T Pro se 108 Mpx

  • Xiaomi 11T Pro je vybaven trojitým fotoaparátem
  • Zásadní je především hlavní snímač od Samsungu s rozlišením 108 Mpx
  • V sestavě ho doplňují 8Mpx ultraširokoúhlý foťák a 5Mpx makro senzor

Od představení plnohodnotných vlajek Xiaomi uběhlo již několik měsíců, a tak značka usoudila, že je čas na něco nového. Do prodeje tak v následujících dnech vyšle model Xiaomi 11T Pro, který nabízí mnohá vylepšení, ale také některé kompromisy, což znamená nižší cenu. Smartphone přichází s vylepšeným displejem a  fotoaparátem a také bleskovým rychlonabíjením, které definuje 120 W.


Nepřehlédněte: Xiaomi, Redmi: Android 12 dostanou tyto telefony (kompletní seznam)


Na zásadní posun k lepšímu došlo i na poli fotoaparátu. Xiaomi 11T Pro má na zadní straně trojitý fotomodul, kde hlavní senzor má rozlišení 108 Mpx, podobně jako je tomu u Xiaomi Mi 11. Fotoaparát je pochopitelně doplněný o umělou inteligenci.

  • Xiaomi 11T Pro má slušný trojitý fotoaparát
  • 108Mpx hlavní + širokoúhlý snímač s 8 Mpx+ 5Mpx makro

Hlavní foťák (snímač Samsung ISOCELL HM2) má kromě monstrózního rozlišení objektiv světelnosti f/1.75 a pro úplnost dodejme, že použitý snímač je velikosti 1/1,52″. Standardně se v automatickém režimu 108megapixelového rozlišení nedočkáte. V daný moment telefon pořizuje výslednou fotografii skládáním devíti pixelů do jednoho a výsledkem je 12Mpx snímek. Ultraširokoúhlý foťák je posazen za objektiv světelnosti f/2.2 a má rozlišení 8 Mpx – senzor je Sony IMX 355. A nakonec je tu i 5Mpx makro kamerka (Samsung S5K5E9). Ale co čert bohužel nechtěl, ani jeden snímač nemá optickou stabilizaci obrazu, takže to chce stabilnější ruce, aby se obraz nemázl, hlavně pak za zhoršených světelných podmínek. U videa elektronická stabilizace funguje skvěle.

Xiaomi 11T Pro
Xiaomi 11T Pro | foto: FONETECH.CZ

Xiaomi 11T Pro v testu

V našem rychlém testu jsme se zaměřili na všechny tři snímače, byť největší prostor dostal 108Mpx foťák. Foťák Xiaomi 11T Pro příjemně překvapí svými detaily, ale barvy občas přepálí (i bez AI) a ty tak nepůsobí věrohodně. Problémem je také trochu oversharpening, což však může vyřešit aktualizace. Na poměry vyšší střední třídy (není to vyloženě top model) ale telefon předvádí dobré výkony, a to i v noci, kdy se mi nejednou stalo, že vytasil lepší fotku než Galaxy S21 Ultra.

Níže se podívejte na video a galerii a v komentářích nám sdělte, jak fotoaparát nového Xiaomi 11T Pro hodnotíte.

V předprodeji s dárkem

Xiaomi 11T Pro jde v Česku do předprodeje už 5. října za 15 999 korun. V rámci speciální akce od 5. 10 do 17. 10. navíc zákazníci dostanou zdarma robotický vysavač Vacuum Essential (platí do vyprodání zásob).

Galerie

Total
1
Shares