PlayStation 5 oficiálně odhalen. Vypadá jako ze sci-fi filmu a dorazí ve dvou verzích

  • V obchodech do konce roku
  • Design je úchvatný
  • V prodeji dvě verze PS5

Společnost Sony po několika měsících čekání konečně prozradila, jak vypadá její nová high-endová konzole PlayStation 5. Futuristický, odvážný design v černobílém provedení se nám setsakra líbí. Překvapením je představení dvou verzí herního systému, ale můžete být v klidu, obě nabídnou zcela totožný výkon.

Včerejší den nemohl nechat žádného příznivce videoher zcela chladným. Japonské Sony si totiž na čtvrtek připravilo speciální online event, v jehož rámci ukázalo nejen spoustu nových her, které jsou právě ve vývoji, ale i konzoli PS5 samotnou.

Jako ze sci-fi filmu

PS5 | foto: Sony

Její design se vymyká všemu, co jsme na poli herních systémů dosud viděli. PS5 podle nás vypadá naprosto skvěle. Prim tu hrají světlé a tmavé tóny, prostě se nám to celé moc líbí. Střed konzole je černý a jakoby zabalený do bílého pláště, díky tomu celé zařízení vypadá velmi útle. Vzhled „pětky“ ladí s ovladačem DualSense, který byl oznámen už dříve.

Samozřejmě že jde o subjektivní dojem, a ne každému musí být provedení nové konzole takzvaně po chuti, proto se raději podívejte sami a v komentářích nám dejte vědět, jak  vás PlayStation 5 zaujala.

Dvě verze se stejným výkonem

Výrobce zároveň upřesnil, že očekávaná „pětka“ vyjde ve dvou verzích, ale žádné ústupky ve výkonu tentokrát nečekejte. Varianta bez diskové mechaniky s názvem Digital Edition by měla být „pouze“ o něco levnější. Přesnou cenu ani jedné z verzí ale prozatím neznáme.

Dále jsme ve streamu byli svědky představení příslušenství, které ke konzoli bude možné dokoupit. Konkrétně jsme mohli spatřit HD kameru, dálkový ovladač nebo Pulse 3D bezdrátová sluchátka. Součástí premiéry byla i ukázka několika titulů pro PS5 (Gran Turismo 7, Returnal, Resident Evil VIII: Village a další).

Ještě do konce roku

V závěru bylo potvrzeno, že konzole vyjde koncem tohoto roku. Těšíte se na PlayStation 5? Dejte nám vědět v komentářích!

zdroj: Sony

 

Total
5
Shares