Sony

PlayStation 5 čekají změny. Víme, kdy dorazí vylepšená verze

  • Sony již prodalo miliony PlayStationů 5
  • Firma přesto uvažuje o výrobě vylepšené verze
  • Co je důvodem?

PlayStation 5 je tou nejlepší konzolí, kterou kdy Sony vyrobilo. Má skvělý výkon, neokoukaný design a exkluzivní hry, které stojí za pozornost. Poptávka ale bohužel stále převyšuje nabídku. Dlouhodobě je beznadějně vyprodáno. A to je velký problém.


Psali jsme: Sony už prodalo 7,8 milionu kusů PS5, konzoli stále dotuje


PlayStation 5 je trefa do černého

Oficiálně prodej konzole začal 19. listopadu, nicméně zájem ze strany uživatelů byl tak vysoký, že v době oficiálního startu prodejů nebyl na pultech obchodů ani jeden kus PS5. Sony dělá, co jen může, aby se konzole dostala k hráčům. Ale ani to nestačí.

Plány společnosti komplikují problémy s výrobou klíčových komponent pro elektroniku. První problémy s čipy se objevily již na začátku koronavirové pandemie, kdy v rámci opatření zavřely továrny a zpozdily se tak dodávky odběratelům. Kvůli nedostatku důležitých komponent později začala zdražovat elektronika.

PS5
PS5 | foto: Sony

Nový PS5 dostane modernější procesor

Sony se chce do budoucna komplikacím vyhnout, a proto zvažuje změny v návrhu PS5. Nová verze „pětky“ by se měla začít vyrábět koncem leta nebo na podzim příštího roku. Pokud bude krize ohledně nedostatku čipů zažehnána, herní systém se do obchodů dostane před Vánoci následujícího roku nebo začátkem roku 2023.

Na pohled má konzole vypadat pořad stejně. Uvnitř by však měl běžet nový hardware, a to konkrétně procesor vyráběný 6nm technologií (aktuální PS5 propůjčuje výkon 7 nm procesor AMD Zen 2). Dřívější zprávy přitom uváděly, že redesignovaný PlayStation 5 využije modernější 5nm čipy. Současná situace však původní plány změnila a Sony vsadí nakonec na 6nm technologii, kvůli ceně a nižší náročnosti na výrobu.

Total
7
Shares