PS5

PlayStation 5 bude trhák, Sony pro začátek vyrobí 10 milionů kusů

  • Sony navýší produkci nového PlayStationu 5
  • Důvodem je optimističtější předpověď

V dubnu server Bloomberg uvedl, že první várka konzolí PlayStation 5 bude omezenější, než v případě PS4, a to někde mezi pěti až šesti miliony kusů. Vše ale bude nakonec jinak. Podle zdrojů Nikkei Asian Review japonský výrobce produkci zvýší až o 50 procent na zhruba 10 milionů kusů. Důvod? Firma očekává zvýšenou poptávku během vánočního období.

Prvních pět milionů kusů nového PlayStationu se začalo vyrábět někdy během června a tato první dodávka má být zkompletována v průběhu září. Dalších pět milionů kusů herního systému nechá Sony vyrobit mezi říjnem a prosincem. Tyto konzole se dostanou do prodeje během prvního čtvrtletí roku 2021.

PS5 | foto: Sony

Hry ze čtyřky poběží na PlayStationu 5

Jak jsme uvedli v předchozím článku, od 13. července Sony zavedlo tzv. „zpětnou kompatibilitu“. To jinými slovy znamená, že tituly schválené po tomto datu musí fungovat nejen na aktuálně nabízeném PlayStationu 4, ale také na nové pětce. Pokud prošel nějaký titul schvalovacím procesem už před 13. červencem a bude vydán až po tomto datu, nemusí zpětnou kompatibilitu nabízet. Lze nicméně předpokládat, že drtivá většina her vydaná během léta a podzimu bude fungovat na obou konzolích.

Příznivá cena

Připomeňme, že základní model PS5 bez optické mechaniky by měl stát 399 eur, tedy v přepočtu 10 499 Kč. Pokud si brousíte zuby na verzi s mechanikou, která bude pravděpodobně mezi hráči vyhledávanější, tak si připravte 499 eur, což je v přepočtu asi 13 499 korun.

Total
2
Shares