PS5

PlayStation 5 bude stát 13 490 korun. Víme, kdy se začne prodávat

  • Sony zveřejnilo ceny nových PlayStationů 5
  • Víme také, kdy se konzole začnou prodávat
  • Předobjednávky již odstartovaly

Společnosti Microsoft a Sony na pulty obchodů chystají nové herní konzole. Původně to vypadalo, že Microsoft přijde na trh s jednou konzolí. Nakonec ale budou dvě. Konkurenční PS5 se bude také nabízet ve dvou různých provedeních.

Kdy dorazí?

Nové herní konzole Sony budou dostupné 12. listopadu v USA, Japonsku, Kanadě, Mexiku, Austrálii, Novém Zélandu a Jižní Koreji. Ostatní země se dočkají 19. listopadu. Klasická PlayStation 5 s mechanikou přijde hráče na 499 dolarů (v česku 13 490 korun, tedy stejně jako Xbox Series X), kdežto digitální varianta bez mechaniky pak 399 dolarů (10 790 korun). Předobjednávky nových PS5 už odstartovaly, a to i v tuzemsku, jak napovídá pohled do nákupního rádce Heureka.cz.

PS5 | foto: Sony

Víme ceny příšlušenství

Unikly i ceny příslušenství k novým PS5. Ovladač DualSense se bude prodávat za 1 899 korun, Pulse 3D headset bude k dostání za 2 690 korun, HD kamerka za 1 599 korun, dálkový ovladač za 790 korun a nabíjecí stanice pro DualSense za 790 korun.

Koupíte si si nějakou?

Koupíte si nový PlayStation, anebo dáte přednost Xboxu Series X, respektive Xboxu Series S? Dejte nám vědět v komentářích!

Total
20
Shares