Prodeje Pixelů raketově rostou

Pixel 5 je za trest! Uživatelé si stěžují na celou řadu problémů

  • I letošní generace láká na tradiční minimalistický design
  • Google letos znovu vsadil pouze na dva hlavní fotoaparáty
  • Novinku od samého počátku provází jeden problém za druhým

Aktuální vlajka z produkce Googlu je papírově skvělý telefon. Navzdory několika ústupkům (např. nevlajkový procesor Snapdragon 765G nebo “jen” dva hlavní foťáky) nabízí líbivý minimalistický design, skvělý displej, téměř čistý Android a prvotřídní konektivitu. Právě vzhled byl ihned po uvedení předmětem mnoha debat, protože si první majitelé poměrně záhy začali stěžovat na podivné nerovnosti nejen na rámu, ale i kolem modulu zadních kamer. Esteticky to nepůsobí bůhvíjak dobře, nicméně Google se nechal slyšet, že to tak má být. Vysvětlení je to poměrně vágní, ale co naplat. Když to nejde, tak to nejde.


V této souvislosti jsme psali:


Po této kauze s “nedodělky” následovala další. Uživatelé si začali houfně stěžovat na to, že jim znenadání přestaly fungovat bezkontaktní platby. Zajímavé na tom je, že ne všude a všem. Možná šlo o nějaký bug v závislosti na regionu, ale to je jen naše domněnka. Americký podnik však na tuto nepříjemnost velmi pohotově zareagoval a bryskně ji opravil.

Pixel 5
Pixel 5 | foto: Google

A aby toho nebylo málo, na webu se nyní čile řeší další patálie až si jeden pomyslí, že tento smartphone je doslova za trest! Aktuálně majitele Pixelu 5 trápí nekontrolovatelná hlasitost, která se projevuje nahodilým zesilováním nebo naopak ztlumením zvuku. To například zahrnuje sledování videí na YouTube, vyzvánění, notifikace nebo cvaknutí závěrky v aplikaci Fotoaparát. Vývojáři společnosti už o problému ví a aktivně ho řeší. Jen se nabízí otázka, jestli trpělivost uživatelů nepokouší někdy až příliš.

Zdroj náhledové fotografie: Vanja Matijevic / Unsplash

Total
0
Shares