Navigace Petal Maps na chytrých hodinkách Watch 3

Petal Maps s novými funkcemi, nově je navigace i pro Huawei Watch 3

  • Huawei vylepšil svou navigaci pro chytré telefony Petal Maps
  • Aplikaci mohou nově využívat i majitelé hodinek Watch 3

Navigační aplikace Petal Maps získala díky nové aktualizaci několik nových funkcí a kromě smartphonů je nyní k dispozici také pro majitele chytrých hodinek Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro.


Psali jsme: Recenze Huawei Watch 3 Pro: s HarmonyOS až na vrchol


Petal Maps nově i pro Huawei Watch 3

Aplikace je mimo Čínu k dispozici ve více než 140 zemích a její rozhraní je lokalizováno do 79 jazyků včetně češtiny, přičemž použité názvosloví se přesně shoduje s mobilními telefony. Otázka zní: jak navigaci dostat na ciferník hodinek? Pro spárování hodinek s telefonem otevřete aplikaci Petal Maps a v telefonu povolte navigaci. Na hodinkách se poté zobrazí navigační informace. Navigace je uzpůsobena pro jízdu autem, ale i na motorce, kole, pro chození nebo běhání. Příslušnou verzi Petal Maps pro hodinky najdete v obchodě AppGallery přímo ve Watch 3 (Pro).  Jak na to ukazuje video níže:

Chytré upomínky

Při navigování se na displeji hodinek zobrazí vzdálenost i směr k dalšímu místu odbočení stejně jako název silnice či ulice, kam má uživatel zamířit. Tým, který stojí za Petal Apps už nyní pracuje na dalších funkcionalitách, díky kterým bude používání navigace a map na zápěstí v budoucnu ještě pohodlnější. Už brzy přibudou informace o rychlostních limitech a mapu bude také možno zobrazit v navigačním panelu.

Petal Maps pro chytré telefony

Aplikace Petal Maps v nejnovější verzi 1.9 přináší několik nových funkcí. Podle Huawei jsou aktuální dopravní situace přesnější než dřív, dále nechybí informace o počasí, satelitní mapy, navigace při jízdě či možnost vytvářet seznamy oblíbených míst.

Widgety

Do Petal Maps si teď mohou uživatelé zadat adresu svého domova a práce a pro tato místa také nastavit widget. Během jednoho kliknutí poté zjistí aktuální dobu dojezdu i nejlepší trasu, a to nejen v případě jízdy autem, ale také při cestování na kole nebo veřejnou dopravou. Zadané adresy jsou zároveň uloženy pouze v aplikaci.

C:\Users\YWX994~1\AppData\Local\Temp\Rar$DIa30776.20323\通勤卡片.jpg

Informace o počasí

Díky integraci předpovědi počasí získají uživatelé podrobný přehled o aktuálních meteorologických podmínkách v místě, kam cestují, to vše navíc s animovanými prvky. V praxi to znamená, že se informace o počasí zobrazují přímo na mapě, kde nechybí ani například animované výstrahy před bouřkami.

C:\Users\YWX994~1\AppData\Local\Temp\Rar$DIa30776.23604\天气.jpg

Nová satelitní a terénní mapa

V aplikaci je po poslední aktualizaci k dispozici vylepšená satelitní mapa. Terénní mapa je pak nedocenitelná ve chvílích, kdy se uživatelé Petal Maps pohybují přímo v přírodě.

C:\Users\YWX994~1\AppData\Local\Temp\Rar$DIa2956.28114\卫星地图.jpg

Aktuální dopravní situace

Nová verze Petal Maps přináší na silnice a ulice přehledné duhové barvy, které uživatelům na první pohled ukazují rychlost dopravy před nimi. Řidiči se také mohou těšit na zvětšené zobrazení mapy, které jim usnadní orientaci na složitých křižovatkách.

Aplikace Petal Maps je k dispozici pro všechny chytré telefony se systémem Android a lze ji stáhnout z Google PlayAppGallery.

Total
0
Shares