Huawei Watch GT 2 Pro

Pět důvodů, proč jsou Huawei Watch GT2e skvělé chytré hodinky

Chytrá elektronika se stále vyvíjí a rychlým tempem přesouvá od telefonů k mnoha dalším produktům, které nosíme stále u sebe, nebo na sobě. Jedním ze zařízení, které zažívá v poslední době raketový vzestup, jsou chytré hodinky, nebo někdy také smartwatch.

Jejich popularita roste mezi spotřebiteli tím spíš, že jejich cena není astronomická jako v případě některých smartphonů, navíc někdy dokáží zcela nahradit právě telefon. Často přitom existují situace, kdy se nehodí vytahovat mobil z kapsy u kalhot a pouhý pohled na zápěstí dokáže celou situaci snadno a elegantně vyřešit.

To je ostatně hlavní myšlenka chytrých hodinek – dostat co nejvíce informací z telefonu v kapse na zápěstí, zkrátka k očím uživatele. Stačí hodinky spárovat se smartphonem pomocí bluetooth a jste od neustálého vyndávání mobilu z kapsy osvobozeni. Přijde vám SMS, notifikace z Messengeru, WhatsAppu nebo očekáváte důležitý e-mail? Stačí se podívat na hodinky a ihned víte, jak na tom jste. V posledních letech se ale smartwatch naučily mnohem víc. Staly se také trenérem a nejlepším motivátorem. Mnoho lidí dnes k chytrým hodinkám proto přistupuje jako k partnerům starajícím se o jejich zdravý životní styl.

Lidé díky smartwatch mají přehled nejen o ušlých krocích, uběhnutých, ujetých či uplavaných kilometrech, zdolaných převýšeních, ale také o spálených kaloriích, tepové frekvenci či dosažené kvalitě spánku.

Trh dnes nabízí nespočet možností v podobě mnoha druhů sporttesterů či chytrých hodinek s různými funkcemi, ale jaké si vybrat? Mezi jedny z nejlepších voleb patří bez pochyb sportovní Huawei Watch GT2e a v tomto článku přinášíme pět důvodů, proč si právě tyto hodinky vybrat.

Design a krásný displej

Huawei Watch GT2e nezapřou podobnost s původním modelem, tentokrát jsou však kvůli odlišnému designu mírně větší. Hodinky však stále působí prémiovým dojmem a na ruce vypadají skvěle. Za zmínku stojí například přepracovaná ovládací tlačítka, která z těla příliš nevystupují, čímž se snižuje riziko, že se s nimi při sportovních aktivitách o něco zachytíte.

Stisk tlačítek je jinak příjemný a podobně jako u Watch GT2 slouží horní tlačítko ke spuštění menu s aplikacemi, zatímco to spodní lze nakonfigurovat dle potřeb uživatele. Hodinky v cenové kategorii kolem pěti tisíc vypadají velmi dobře a nevíme o žádných lépe vypadajících. Za design si tedy Huawei zaslouží pochvalu. Výbornému dojmu napomáhá také 1,39 palce velký AMOLED displej s výborným barevným podáním a širokými pozorovacími úhly.

 

Výkonný a zároveň úsporný Kirin A1

O veškerý provoz uvnitř hodinek se stará čipová sada Kirin A1, která je speciálně vyvinuta pro sluchátka a nositelnosti. Využívá Bluetooth 5.1 LE, spotřebu oproti předchůdci snížila o polovinu a je samozřejmě i menší. V kompaktní velikosti 4,3 × 4,4 mm integruje řadu komponent. Mezi nimi můžeme zmínit jednotku Bluetooth, zvukovou procesorovou jednotku, procesor s velmi nízkým oidběrem a nezávislou vysoce efektivní jednotku pro správu napájení.

Díky Kirinu A1 a baterii o velmi pěkné kapacitě 455 mAh je výdrž hodinek skvělá. Při zapnutém Always-On displeji se můžete spolehnout přibližně na 9 dní používání. Pokud se bez AOD obejdete, pak hodinky nemusíte nabíjet až 14 dní.

Huawei Watch GT2e

Ideální partner pro sportovce

Huawei Watch GT2e nabízí celou řadu tréninkových programů pro různé sporty a dokáží vyhodnotit vaši aktivitu a následně poskytnout tipy pro efektivnější a profesionálnější trénink. Kromě sportovních aktivit hodinky sledují také klidový srdeční rytmus a přidávají tak další stupeň bezpečnosti pro ty, kteří trpí například srdečními vadami. Sami vám totiž pošlou připomenutí ve chvíli, kdy vaše srdeční frekvence zůstane v klidovém stavu nad 100 bpm nebo nižší než 50 bpm po dobu více než 10 minut.

Huawei Watch GT2e

Tyto limity, stejně jako ostatní informace, si můžete přitom snadno přizpůsobit a zkontrolovat v aplikaci Huawei Zdraví. Skvělým doplňkem ve výbavě je SpO2 senzor pro monitoring kyslíku v krvi (pokud vás často bolí hlava a jste unaveni, je dost dobře možné, že jde právě o problémy s nedostatečnou hladinou kyslíku v krvi), ale radost udělá i podpora GPS a GLONASS nebo měření kvality spánku, které správně zaznamená čas vstávání, ale i čas, kdy jdete spát. A pokud chodíte plavat, můžete se těšit na automatickou detekci stylu plavání, počet temp, SWOLF a další údaje.

Dostatek paměti pro celou hudební knihovnu

K dispozici mají hodinky 4 GB vnitřní paměti, což je dostatek prostoru pro stovky písniček, na což upozorňuje i výrobce. Pokud tedy vlastníte Bluetooth sluchátka (třeba Freebuds 3), můžete si vzít do fitka jen Watch GT2e a poslouchat hudbu přes parťáka na zápěstí. Škoda jen, že se nedají do hodinek nainstalovat jiné aplikace, například populární Spotify či jiná hudební služba.

Huawei Watch GT2e

Předpověď počasí a upozornění na hovor či zprávu

Kromě toho, že Huawei Watch GT2e jsou obrovským fitness pomocníkem, tak zvládají samozřejmě i další věci, jako jsou všemožné notifikace. Dají vám vědět, že vám volá kamarád či rodiče, upozorní vás na SMS, zprávy z různých sociálních sítích (typicky z Messengeru, Viberu nebo WhatsAppu) a dokonce není ani problém sledovat počasí včetně údaje o tom, jaká je venku aktuálně teplota.

Huawei Watch GT2e

Díky všem těmto vlastnostem, které jsme si popsali výše, jsou Huawei Watch GT 2e ideálním společníkem pro sportovně založené jedince 21. století, kteří potřebují neustále monitorovat svůj zdravotní stav, mít dokonalý přehled o všech svých sportovních aktivitách a zároveň chtějí zůstat v nepřetržitém kontaktu s okolím. Jak hodinky správně nakonfigurovat, najdete v článku zde.  Doporučená cena Watch GT2e je stanovena na 4 499 Kč.

Total
0
Shares