Oumuamua

Pentagon zveřejnil šokující teorii: Mimozemšťanů bychom si ani nevšimli. Možná už jsou mezi námi

  • Pentagon nedávno otevřel oddělení pro UFO 
  • Jeho šéf si myslí, že „něco tam nahoře je“

Mnoho lidí se věnuje odhalování známek toho, že ve vesmíru nejsme sami – od amatérských konspiračních teoretiků až po mozky stojící za profesionálními výzkumnými centry, jako je SETI nebo projekt Galileo. Ale co když nás inteligentní mimozemšťané již dávno sledují a poznávají naši civilizaci, aniž bychom o tom věděli? Podle nového dokumentu, který tento měsíc zveřejnil šéf oddělení Pentagonu pro vyšetřování UFO, je to možné.


Nepřehlédněte: Pokud oklamete umělou inteligenci, vygeneruje vám licenční klíč pro Windows zdarma. Je to hračka


Mimozemšťanů bychom si ani nevšimli

Autory nové výzkumné zprávy jsou Sean Kirkpatrick, ředitel Úřadu pro řešení anomálií ve všech oblastech (All-domain Anomaly Resolution Office), a Abraham Loeb, předseda Harvardské astronomické fakulty (a zakladatel projektu Galileo, který se zabývá hledáním mimozemšťanů). Studie nastiňuje možnost, že mimozemšťané cestují na Zemi celkem běžně.

„Umělý mezihvězdný objekt by potenciálně mohl být mateřským plavidlem, které během svého blízkého průletu k Zemi vypustí mnoho malých sond, což je operační konstrukce ne příliš odlišná od misí NASA,“ uvádí se ve zprávě. „Tyto sony by mohly být od mateřské lodi odděleny gravitační přitažlivostí Slunce nebo manévrovacími schopnostmi.“

„Mimozemšťané by pravděpodobně chtěli zkoumat skalnaté planety s atmosférou ve Sluneční soustavě,“ tvrdí autoři studie. Venuše, Země a Mars by z dálky vypadaly lákavě, přičemž Země by byla nejzajímavější, jakmile by mimozemšťané našli známky tekuté vody.

Dne 19. října 2017 objevil systém dalekohledů Pan-STARRS neobvyklý mezihvězdný objekt, který byl později pojmenován Oumuamua, neboli havajsky Průzkumník. Objekt měl tvar doutníku, zdál se být plochý a nevyznačoval se kometárním ohonem, což vědce vedlo k domněnce, že jde o umělý, nikoli přírodní objekt.

UFO, UAP
Zdroj: Albert Antony / Unsplash

Možná naší pozornosti zatím unikají

Zpráva podle New York Post rovněž uvádí, že šest měsíců před největším přiblížením Oumuamua k Zemi se na Zemi zřítil metr dlouhý mezihvězdný meteor IM2, který měl téměř totožný tvar jako Oumuamua.

„Při správné konstrukci by se tyto malé sondy mohly dostat k Zemi nebo jiným planetám Sluneční soustavy za účelem průzkumu, protože mateřská loď proletí na zlomek vzdálenosti mezi Zemí a Sluncem, stejně jako ‚Oumuamua,“ napsali vědci.

„Astronomové by si spršky minisond nemohli všimnout, protože neodrážejí dostatek slunečního světla, aby je zaregistrovaly stávající vesmírné teleskopy.“

Zpráva připouští možnost, že mimozemšťané naši naši domovskou planetu navštěvují, jen jsme si jich nevšimli a oni nechtějí, abychom o nich věděli.

Zdroj náhledové fotografie: ESO/M. Kornmesser, zdroj: NYPost

Total
0
Shares