Placení mobilem

Peněženka Masterpass od Mastercard končí. Placení přes QR kódy lidi nenadchlo

  • Digitální peněženka Masterpass končí
  • Nahradí ji služba Click to Pay

MasterCard na svém oficiálním webu věnujícímu se alternativě k NFC platbám oznámila, že tuto službu ukončí k 30. říjnu letošního roku. Společnost zároveň oznámila vývoj nové další platformy, kterou máme očekávat v řádu několika málo roků. Odkazy mluví o následné technologii zvané „Click to Pay“, na které MasterCard spolupracuje i s kolegy ze společností Visa, Amex a Discover.

Technologie Masterpass je založena na využití QR kódů, které vygenerují pokladny obchodů, případně elektronické internetové brány. Po jejím načtení speciální aplikací zvanou Masterpass by Mastercard, která je napojena na vaši platební kartu, se platba provedla online.

Tuto technologii jsem párkrát využil také, ale je to poměrně složitý postup a oproti NFC (konkrétně Google Pay) je to opravdu krkolomné. Odpadá jen nutnost opsat platební údaje karty do platební brány. Bude nicméně do budoucna hodně zajímavé sledovat, zda v příštích letech technologii NFC, která je stále rozšířenější, bude schopna nějaká nová funkce nebo technologie porazit.

Na webu je uvedena i informace pro zákazníky čerpací stanice Shell, která měla na Masterpass by Mastercard napojeny své stojany a zákazníci byli ujištěni, že i po ukončení této technologie ze strany provozovatele o funkci nepřijdou, bude jen přesunuta do firemní aplikace od Shell.

Zdroj náhledové fotografie: cardmapr / Unsplash

Total
0
Shares