MIUI 14

Peklo zamrzlo: Xiaomi posílá MIUI 14 a Android 13 na tento populární telefon. V Česku byl velkým hitem

  • Xiaomi všechny překvapilo
  • MIUI 14 dostává další oblíbený mobil

Čínský výrobce pomalu zvyšuje aktivitu a posílá aktualizaci s grafickým prostředím MIUI 14 na další chytré telefony. Tentokrát se dočkal velmi populární model Xiaomi 11T, který se předloni prodával i v Česku, kde si získal početnou skupinu příznivců. 


Nepřehlédněte: Facebook záměrně vybíjí baterie mobilních telefonů, tvrdí bývalý zaměstnanec. Z uživatelů prý dělá pokusné králíky


Od vydání poslední verze uživatelského rozhraní MIUI již uplynul téměř rok, což znamená, že je nejvyšší čas na změnu. Ta dorazila v podobě MIUI 14 a jak už víme, aktualizace se postupně dostane na mnoho smartphonů včetně těch levnějších. Nutno však zmínit, že Xiaomi se zatím moc nepředvedlo.

V Xiaomi musí přidat

Takový Samsung už má dávno splněno a One UI 5.0 s Androidem 13 dostali i lidé s velmi levnými telefony. Značku Xiaomi bohužel dohání její nezaměnitelná DNA – cílem čínských podniků na západních trzích je především generovat zisk a prodávat, nikoli péče o zákazníky. Je to smutné, ale je to prostě tak. Aktualizace nikdy nebyly silnou stránkou Xiaomi a začátek roku 2023 naznačuje, že ve firmě není vůle to změnit.

Malou náplastí příznivcům čínského brandu může být informace, že aktualizaci s MIUI 14 a operačním systémem Android 13 nyní získává 11T, velmi populární telefon z roku 2021. Víme, že software má velikost 3,5 GB a označení V14.0.3.0.TKWMIXM. V nejbližší době se aktualizace snad dostane i do Česka a na Slovensko, pokud k tomu mezitím již nedošlo.

Xiaomi 11T Pro
Zdroj: FONETECH.CZ

Novinky v MIUI 14

Začněme tím, co uvidíte na první pohled. Xiaomi v MIUI 14 provedlo změnu ikon, které jsou teď v základu větší, ale jejich velikost lze pochopitelně kdykoli upravit a přizpůsobit. Na domovské obrazovce jsou k dispozici také nové formáty widgetů (i pro domácí mazlíčky!) a složek.

Vylepšení doznala funkce rodičovské kontroly, která umožňuje rodičům správu možností používání telefonu pro své dítě. A systém rovněž vylepšuje operace a procesy, které ještě lépe ochrání soukromí uživatelů.

Mezi další novinky patří možnost extrahovat text přímo z fotografií a videa, jako to umí iPhone, a výrobce zapracoval i na tom, aby byl systém co nejsvižnější a běžel dobře i na starších, tedy hůře vybavených telefonech – Xiaomi tvrdí, že plynulost systému se zlepšila až o šedesát procent!

Bez zajímavosti pak není ani to, že MIUI 14 nabízí nové možnosti, jak pracovat s příchozími notifikacemi.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares