Dítě s telefonem

Parádní aplikace Readmio, která nechává ožít pohádky, spouští prémiovou verzi

  • Aplikace Readmio, která oživuje čtení pohádek autentickým zvukovým doprovodem reagujícím na čtenářův hlas, přichází po pěti měsících od uvedení na trh s prémiovými funkcemi
  • Nově byla rozšířena o možnost nahrát si čtenou pohádku pro pozdější poslechnutí
  • Dosud dostupná základní verze je přitom pro český a slovenský trh pořád zdarma, placená verze nyní nabídne zmíněné nahrávání a časem přibude například prémiový obsah

Čtené příběhy v Readmio ožívají pomocí moderní technologie rozpoznávání řeči. „Pokud čte například maminka větu, v níž popisuje, že na dvoře chrochtá prasátko, spustí se zvukový efekt a dítě uslyší zachrochtání prasátka. Čtení je tak pro děti mnohem zábavnější a příběh si dokážou představit živěji a barvitěji,“ vysvětluje princip aplikace zakladatel projektu Ilya Novodvorsky.

Readmio
Readmio, ilustrační | foto: Readmio

Rozpoznání hlasu v mikrosekundách

Vývoj aplikace, která reaguje na čtenářův hlas, trval zakladatelům Readmio rok a půl. Technologie, obsah a další nutné náklady se vyšplhaly přes 100 tisíc eur, což je více než 2,5 milionu korun. Celý vývoj šel přitom z kapes samotných zakladatelů.

Readmio
Readmio, ilustrační | foto: Readmio

V Česku a na Slovensku pohádky zdarma

Ačkoliv prémiová verze za 599 Kč na rok bude k mání i v Česku a na Slovensku, a uživatelé z těchto zemí si tak budou moci připlatit za možnost nahrávání, všech 160 současně dostupných pohádek pro tento trh zůstane zdarma. To je velká výhoda oproti zahraničním trhům, na které Readmio hodlá vstoupit počátkem roku 2021 a kde bude zdarma k přečtení 10 pohádek.

Funguje i bez internetu

Od spuštění Readmio na českém a slovenském trhu počátkem letošního léta byla aplikace stažená už 55tisíckrát, obsahuje přes 160 pohádek a více než 1 800 originálních audiodoprovodů. Velkou výhodou appky je, že rozpoznávání řeči funguje zcela offline, tedy bez závislosti na internetu, pohádky tak mohou rodiče předčítat svým dětem kdekoliv.

Zdroj náhledové fotografie: Patricia Prudente / Unsplash

Total
0
Shares