Pán prstenů, seriál Amazon

Pán prstenů: Prsteny moci aneb První teaser je konečně tu. Těšíte se?

  • Amazon brzy uvede ambiciózní projekt
  • Chystá se velký návrat do Středozemě
  • Pán prstenů je zpět, držte si klobouky!

Pán prstenů: Prsteny moci je velkolepý, ambiciózní projekt v režii Amazonu. Po nedávných únicích, plakátech a dalších novinkách ohledně obsazení máme k dispozici i první oficiální teaser, který se objevil u příležitosti konání finále Super Bowlu. Ten ihned poté Jeff Bezos umístil i na Twitter.

Pán prstenů hlásí návrat

Faktem zůstává, že minutová ukázka je příliš krátká na to, abychom si udělali nějakou konkrétnější představu, jak bude celý ten fantasy spektákl nakonec vypadat. Optikou fragmentů to vypadá, že tvůrci vsadí na téměř stejný vizuální rukopis, jakým se zapsal zlatým písmem do dějin kinematografie režisér Peter Jackson se svojí vlastní trilogií.

Pan Prstenů: Prsteny moci ale bude mapovat události, jež se staly mnohem dříve. Děj bude zasazen do času velké slávy a pádu Númenoru spolu s několika důležitými flashbacky ještě z dob Silmarilionu. A samo sebou nesmí chybět vzestup Saurona (Temného pána) stejně jako ukování Prstenů moci.


Nepřehlédněte: Exkluzivně v Česku. Změřili jsme výkon nového Samsungu Galaxy S22


Vypukne to po prázdninách

Seriálový ansámbl je obrovský, z nejdůležitějších postav uvidíme Elronda, Galadriel, Círdana, Elendila, Isildura, Celebrimbora (tvůrce prstenů), Saurona stejně jako Durina (král trpaslíků), elfy, skřety se spoustu další havěti.

Rozpočet na první sezónu se vyšplhal až na astronomických 462 milionů dolarů, tak doufejme, že ty prachy za to stály. Premiéra je naplánovaná na 2. září 2022. Pro mě jako velkého Tolkienova fanouška je to povinnost a na výsledek jsem opravdu velmi zvědavý. A co vy? Z toho mála, co víme, cítíte průšvih nebo úspěch?

Zdroj náhledové fotografie: Ergo Zakki, Unsplash (ilustrační)

Total
4
Shares