Pán prstenů, seriál Amazon

Pán prstenů: Prsteny moci zavání průšvihem jako Brno. Nový trailer fanoušci strhali

  • Amazon brzy uvede ambiciózní projekt
  • Chystá se velký návrat do Středozemě
  • Pán prstenů je zpět, půjde o úspěch?

Pán prstenů: Prsteny moci je velkolepý, ambiciózní projekt v režii Amazonu. Po nedávných únicích, plakátech a dalších novinkách ohledně obsazení máme už nějaký ten pátek k dispozici i několik teaserů, z nichž ten vůbec první se objevil u příležitosti konání finále Super Bowlu. Toho také okamžitě využil Jeff Bezos na Twitteru.

Pán prstenů hlásí návrat

Faktem zůstává, že tyhle spoty byly příliš krátké na to, abychom si udělali nějakou konkrétnější představu, jak bude celý ten fantasy spektákl nakonec vypadat.

Optikou nejrůznějších fragmentů to málem vypadlo, že tvůrci vsadí na téměř stejný vizuální rukopis, jakým se zapsal zlatým písmem do dějin kinematografie režisér Peter Jackson se svojí vlastní trilogií.

Nový plnotučný trailer však víceméně dokazuje pravý opak. Avizovaný moderní přístup k látce vyvolává snad ještě větší rozpaky. Dunivá “gotik” muzika, precizní genderová vyváženost a tak dále je spíše ukázkou současných (i morálních) trendů televizní i filmové tvorby nežli vlastního rukopisu.


Nepřehlédněte: Podívejte se na nejdetailnější fotografii Měsíce, která vám vezme dech. Závidět může i teleskop Jamese Webba


Vypukne to po prázdninách

Seriálový ansámbl je obrovský, z nejdůležitějších postav uvidíme Elronda, Galadriel, Círdana, Elendila, Isildura, Celebrimbora (tvůrce prstenů), Saurona stejně jako Durina (král trpaslíků), elfy, skřety se spoustu další havěti.

Rozpočet na první sezónu se vyšplhal až na astronomických 462 milionů dolarů, tak upřímně doufám, že ty prachy za to stály. Premiéra je naplánovaná na 2. září 2022.

Zdroj náhledové fotografie: Ergo Zakki, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares