Xiaomi Pad 5

Otestovali jsme tablet Xiaomi Pad 5 v benchmarcích. Jaký výkon předvedl?

  • Xiaomi Pad 5 je jedním z nejlepších tabletů s Androidem
  • Má parádní výbavu v čele s procesorem Snapdragon 860 i sympatickou cenu
  • Jak si vede v populárních benchmarcích AnTuTu a Geekbench 5? Napoví náš test!

Xiaomi Pad 5 je momentálně jedním z nejlepších tabletů s operačním systémem Android a pravidelní čtenáři našeho magazínu už vědí, že jsme si ho nemohli v recenzi navychválit. Dnes vám prozradíme, jak si vede v benchmarcích AnTuTu Benchmark a Geekbench 5, tedy ve dvou nejoblíbenějších syntetických testech pro meření výkonu mobilních zařízení.


Nepřehlédnměte: Xiaomi Pad 5 RECENZE: skvělý tablet s Androidem


Ještě než si na oba benchmarky zhodnotíme, řekněme si ve zkratce něco o výbavě Xiaomi Padu 5. V jeho případě Xiaomi vsadilo na výkonný procesor Snapdragon 860 vyráběný 7nm technologickým procesem. Čip má osm procesorových jader (1 × 2,96 + 3 × 2,42 GHz + 4 × 1,78 GHz), ale hlavním trumfem tu je grafická karta Adreno 640, která rozběhá každou současnou hru, a to levou zadní. Co se další výbavy týče, tablet se na tuzemském trhu prodává s 128GB úložištěm a má 6 GB operační paměti.

Xiaomi Pad 5
Xiaomi Pad 5 | foto: FONETECH.CZ

Na přední straně Padu 5 pak najdeme displej s úhlopříčkou 11 palců. Vysoké rozlišení 2 250 × 1 600 pixelů představuje jemnost zobrazení 274 pixelů na palec. Jedná se o IPS panel s maximálním jasem 500 nitů, kontrastem 1500:1 a obnovovací frekvencí 120 Hz. Nechybí podpora potřebných standardů Dolby Vision, DCI-P3 nebo HDR10. Obraz je zkrátka ostrý jako břitva a také pěkně barevný.

AnTuTu Benchmark

Bitva o nejvýkonnější tablet je nekonečná. Náskok většinou získají nová zařízení, což souvisí se životním cyklem jednotlivých čipsetů. Xiaomi Pad 5 nemá nejmodernější čipovou sadu od Qualcommu. Snapdragon 860 ale rozhodně není slabý, jak ukazuje výsledek z nejpopulárnějšího testu pro měřerní výkonu mobilních přístrojů. Tablet jsme otestovali tak, že jsme jej zapnuli, nechali vše naběhnout a teprve až se vše ustálilo, tak jsme spustili AnTuTu. Výsledek? 576 721 bodů! Nejnovější tablet od Xiaomi má tedy podobný výkon jako herní dělo ASUS ROG Phone 2 nebo Honor 30 Pro+.

Geekbench 5

Druhým populárním testem ve světě Androidu a iOS je Geekbench 5, který testuje výkon procesoru i grafiky. V oblasti procesorového testu (jednovláknového/vícevláknového) jsou součástí úlohy, které simulují náročnost moderních aplikací. V testu jsou tak úlohy z oblasti strojového učení, rozšířené reality nebo výpočetního zpracování fotografií v reálném čase. Test grafického čipu pak je zaměřen na výpočty, které lze pomocí GPU akcelerovat. V jednovláknovém testu Xiaomi Pad 5 dosáhl skóre 647 bodů. Ve vícevláknových operacích si připsal 2 744 bodů a v testu Compute 2 841 bodů. To není vůbec špatné. Naopak!

Co z testů AnTuTu a Geekbench 5 vyplývá?

Oba benchmarky ukazují, že v moderním chytrém telefonu nebo tabletu se dnes nemusí nacházet úplně ten nejvýkonnější/nejmodernější hardware. I méně výkonnější čipset má tolik výkonu, že bez problémů zvládne náročný multitasking, spustí jakoukoliv aplikaci a rozchodí i tu nejnáročnější hru.

Total
24
Shares