Google diabetes

Ukázal fotku dítěte lékaři. Google ho za to zablokoval a udal na sociálku

  • Google razí jednotnou politiku
  • Někdy i v situacích, kdy to hlava nebere

Google má k ochraně soukromí velmi zvláštní vztah. Na jednu stranu si jeho právníci u soudů podávají dveře kvůli nesčetným kauzám v souvislosti s úniky citlivých informací uživatelů, na tu druhou dokáže být podnik nekompromisní za okolností, kdy nad tím zůstává rozum stát.

PhoneArena uvádí jeden příklad za všechny: otec má podezření, že jeho malý syn má zanícená třísla. Pro jistotu pořídí pár fotek, spojí se s doktorem, ten fotky použije jako podpůrný prostředek pro určení diagnózy a předepíše antibiotika…

Google a černobílé vidění

Souhlasím, že z podstaty věci je taková komunikace malinko bizarní, přesto se dá do jisté míry pochopit. Určitě se vám taky stalo, že jste například při teplotě dětí volali lékaři, abyste se ujistili, jestli je návštěva nutná, nebo existuje řešení, které jste schopni zvládnout doma poté, co jste mu popsali problém.


Nepřehlédněte: Nejlepší elektrokoloběžka od Xiaomi vydrží ještě déle. Kdy se jí dočkáme v Česku?


Google
Ilustrační / Zdroj: Solen Feyissa / Unsplash

Ale zpět k tématu. Jakmile se „inkriminované“ fotky synchronizovaly i do cloudového úložiště, Google uživatele okamžitě zařízl z důvodu podezření ze sexuálního zneužití.

A také bryskně informoval americké Národní centrum pro pohřešované a zneužívané děti. Samo sebou proběhlo vyšetřování, vše se vysvětlilo, otec byl očištěn, nicméně i přesto přese všechno mu účet doposud nebyl odblokován.

Zdroj náhledové fotografie: MedicAlert UK / Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares