Xiaomi Black Shark 4S

Budoucnost je teď! Oppo předvedlo nejrychlejší nabíjení všech dob

  • Oppo opět posouvá hranice
  • Představilo 150W nabíjení
  • Demonstrovalo i výkon 240 W

Oppo o sobě dává čím dál hlasitěji vědět. To, že čínský brand telefony umí, o tom nemusí nikoho přesvědčovat. Že se nebojí občas experimentovat, to taky všichni dávno víme. Navíc si značka poměrně rychle osvojila další milník, který konstantně překonává. Ano, je to rychlé dobíjení, které je proti ni skoro jako mantra.

Je libo 150 wattů?

Oppo na největším evropském veletrhu elektroniky v Barceloně představilo 150W nabíjení. Jeho účinnost předvedlo na baterii s kapacitou 4 500 mAh, již nabilo za skvělých 15 minut. A jedním dechem jeho zástupce dodal, že i přes vysokou rychlost by degradace akumulátorů měla být naprosto minimální.

Jde o důsledek pěti bezpečnostních opatření v rámci této nové technologie, kterou čínská značka implementovala; ať už jde o inteligentní řídící čip, monitorování napětí, proudu, teploty nebo třeba kondici baterie skrze dalších 13 senzorů, které jsou umístěny po obvodu telefonu.

240 W už v příštím roce

Ale to ještě nic není, i když už tohle samo o sobě vypadá docela působivě. Oppo potvrdilo, že zatímco s výkonem 150 wattů se setkáme v prvních telefonech nejspíše ve druhé polovině roku, v chystání je i 240W varianta. Při stejné kapacitě baterie stačí k jejímu doplnění  (z 0 na 100 %) pouhopouhých 9 minut. Ta by se na trhu měla objevit v příštím roce.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
0
Shares