Vodafone, ilustrační foto

Operátoři ruší poplatek za vrácení nespotřebovaného kreditu u předplacené karty

  • Jako první poplatek zrušil Vodafone
  • Následovaly firmy O2 a T-Mobile

Český telekomunikační úřad začal na konci května letošního roku prověřovat výši poplatků účtovaných operátory za vrácení nespotřebovaného kreditu u předplacených služeb. V posledních několika dnech všichni tři největší operátoři oznámili, že poplatek svým zákazníkům přestanou účtovat.

V účinnosti od dubna

Poplatek za vrácení nespotřebovaného kreditu u předplacených služeb si nově mohli operátoři účtovat v souvislosti s novelou zákona o elektronických komunikacích, která nabyla účinnosti 1. dubna tohoto roku a přinesla spotřebitelům možnost při změně operátora žádat vrácení nespotřebovaného kreditu u předplacených služeb.

Navrácení kreditu však může být podle zákona zpoplatněno mimo jiné pouze za předpokladu, že tak bylo ujednáno ve smluvních podmínkách. „Bezprostředně jsme proto oslovili především velké mobilní operátory a aktivně s nimi diskutovali důvody a výši požadovaného poplatku,“ připomněla Hana Továrková, předsedkyně Rady ČTÚ.

Od poplatku upustili všichni největší operátoři

K dnešnímu dni všichni tři největší mobilní operátoři zareagovali a postupně oznámili, že již nadále nebudou při změně operátora účtovat spotřebitelům žádný poplatek za navrácení nespotřebovaného kreditu. „Oceňujeme takový samoregulační přístup mobilních operátorů jako nepochybně pozitivní a prospotřebitelsky orientované rozhodnutí,“ Hana Továrková.

zdroj: ČTÚ

Total
1
Shares