OnePlus Watch

OnePlus Watch oficiálně: mají GPS, 14denní výdrž a kovové tělo

  • OnePlus Watch se zajímavou výbavou jsou tu!
  • Mají voděodolnost, GPS, slušnou výdrž a vlastní paměť na hudbu
  • Změří zdraví, sportovní aktivitu i spánek

Kromě chytrých telefonů OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro, jejichž fotoaparáty navrhla švédská legenda Hasselblad, byly dnes představeny také chytré hodinky OnePlus Watch. Nabízejí stylový design, bezproblémové připojení, inteligentní sledování fitness aktivit a dlouhou životnost baterie.


Psali jsme: OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro oficiálně: výbava, dostupnost a cena


Nové OnePlus Watch se řadí do zástupu modelů s kulatým displejem a sportovním designem. Displej je typu OLED s úhlopříčkou 1,39 palce, rozlišením 454 × 454 pixelů a pěknou jemností 326 ppi (bodů na palec).

Krycí sklíčko má 2.5D zakřivení, což napomůže ovládání prsty, které po něm budou krásně klouzat. Tělo hodinek diametru 46mm je jinak kovové a silikonový řemínek lze samozřejmě vyměnit, k tělu se připevňuje klasickou osičkou. Stačí zatáhnout, řemínek vytáhnout a vsadit jiný.

OnePlus Watch
OnePlus Watch | foto: OnePlus

OnePlus Watch změří vaše zdraví, odpoví na zprávu

OnePlus Watch umí zobrazovat oznámení a reagovat na ně, uskutečňovat a přijímat telefonní hovory, přehrávat hudbu a sloužit i jako spoušť fotoaparát spárovaného telefonu. Interní paměť má kapacitu 4 GB (2 GB pro skutečné použití), což je dost pro více než 500 skladeb.

Hodinky jsou samozřejmě kompatibilní s většinou bluetooth sluchátek pro bezdrátové přehrávání hudby na cestách. Při připojení k OnePlus televizoru pak mohou fungovat i jako inteligentní dálkový ovladač, který může snížit hlasitost při příchozím hovoru nebo i vypnout TV.

Klíčové vlastnosti

  • Tělo z nerezové oceli
  • Jemný OLED displej s úhloříčkou) 1,39 palce
  • Odolnost vůči prachu a vodě (IP68)
  • 110 sportovních režimů
  • Monitorování spánku, srdečního rytmu, senzor okysličení krve
  • Nabíjení Warp Charge, 402mAh baterie

OnePlus Watch zaujmou také výdrží baterie, kdy pouhých 5 minut stačí na nabití na celý den a 20 minut nabíjení pak uživatele zajistí na celý týden. Baterie má kapacitu 402 mAh a při plném nabití poskytne dostatek energie až na dva týdny střídmého užívání, nebo až týden, pokud jim dáte pořádně zabrat.

Díky odolnosti proti vodě a prachu (5ATM + IP68) a více než 110 typům přednastaveného cvičení, včetně automatické detekce běhu, hodinky uspokojí i náročně sportovce. Umí měřit tep, vzdálenost, spálené kalorie, monitorují saturaci krve kyslíkem, detekují stres, nabízí dechový trénink, upozorní na rychlou srdeční frekvenci a také změří SWOLF efektivitu při plavání. Díky zabudované GPS se navíc objedou bez telefonu.

Hodinky běží na operačním systému RTOS, což znamená menší možnosti přizpůsobení ciferíků a omezenou instalaci dalších aplikací. Co od OnePlus dostanete, to máte.

Cena a dostupnost

Chytré hodinky OnePlus Watch se začnou prodávat 14. dubna na stránkách výrobce za 159 eur, což je zhruba 4 200 korun.

Total
4
Shares