OnePlus Nord míří oficiálně do Česka! Cena začíná pod hranicí 11 tisíc korun

  • Vrcholná verze s 12 GB RAM bude za 13 999 Kč
  • Na zadní straně je čtveřice fotoaparátů, na čelní straně dvojice
  • Telefon nabízí také velmi rychlé nabíjení
  • Cena bude začínat pod 11 tisíci korunami

Značka OnePlus už brzy vtrhne do segmentu vyšší střední třídy s modelem Nord. Ten nabídne bohatou výbavu a prémiové funkce za solidní cenu. V Česku se začne prodávat začátkem srpna.

Smartphone bude nabázen v šedé nebo světle modré barvě a zaujmout se bude snažit 6,44palcovým displejem s poměrem stran 20:9 a obnovovací frekvenci 90 Hz, která by měla zaručit plynulé překreslování dění na obrazovce. Rozlišení panelu je Full HD+, čtečka otisků prstů je integrována v displeji, jako u dražších přístrojů.

Šest očí vidí vše

Nord má celkem šest fotoaparátů. Hlavní má rozlišení 48 megapixelů a světelnost f/1,8 s optickou stabilizací obrazu. Širokáč má rozlišení osm megapixelů, dále tu je pětimegapixelová kamera pro hloubku ostrosti a dvoumegapixelový snímač pro makro fotografie. Vepředu v displeji pak najdeme dva fotoaparáty: hlavní snímač má rozlišení 32 megapixelů a širokoúhlý osm megapixelů.

Ve dvou konfiguracích a s rychlým dobíjením

Základní provedení OnePlus Nord má 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, v prodeji ale bude i varianta s 12 GB RAM a 256 GB. Nechybí funkce jako NFC, nebo USB-C s rychlým nabíjením. Podle výrobce technologie Warp Charge 30T nabije 4 115mAh baterii Nord z 0 na 70 % za pouhou půl hodinu. Podobně jako je tomu u vlajkových typů, získají zákazníci s Nord dva roky aktualizací softwaru a tři roky aktualizací zabezpečení.

OnePlus Nord | foto: OnePlus

OnePlus Nord bude nejprve k dispozici v rámci on-line pop-up akce, kde si jej zákazníci mohou registrovat od 21. července. Tato virtuální událost poskytne šanci koupit Nord před veřejným prodejem, bude zde i výběr dalšího zboží pro ty, kteří zakoupí OnePlus Nord Pop-Up Box.

Smartphone je dostupný ve dvou barvách – Blue Marble a Gray Onyx a v těchto konfiguracích:

  • RAM 8 GB, ROM 128 GB, barvy – modrý mramor, gray onyx, cena 10 999 Kč
  • RAM 12 GB, ROM 256 GB, barvy – modrý mramor, gray onyx, cena 13 999 Kč

V ČR bude pak OnePlus Nord k dostání v maloobchodních kanálech od 4. srpna. Telefon je také možné předobjednat na  Alza.cz a v síti Datart.

Total
0
Shares