OnePlus 9 Pro

OnePlus 9T nebude, sen ikonické značky se rozpadá

  • OnePlus patří roky k nejpopulárnějším značkám
  • Reorganizace ikonického brandu dostává trhliny
  • “Téčkový” model letos nebude, a to je jen špička ledovce

Pokud jste po přečtení titulku nebo perexu nabyli dojmu, že OnePlus končí, tak vás okamžitě vyvedu z omylu. Nic takového se opravdu neděje. Co se však mění je budoucí směr, kterým se oblíbená čínská značka ubírá. V říjnu 2020 rozdílné ideje vygradovali až do bodu, že se s ní rozloučil spoluzakladatel Carl Pei (založil vlastní firmu Nothing).

OnePlus se mění

Krátce po něm následovaly odchody dalších neméně významných spolupracovníků, často z nejužšího týmu. Aby toho nebylo málo BBK Electronics (vlastník) rozhodl, že sloučí vývojová centra OnePlus a Oppo. K tomu je potřeba připočíst i skutečnost, že se sjednocují i nadstavby. Tuším, že v Číně uživatelé novějších modelů už plně najeli na platformu ColorOS (ta je od Oppa).


Psali jsme: Xiaomi 11T a 11T Pro: česká premiéra a naše první dojmy!


OnePlus 8T
OnePlus 8T, poslední svého druhu| oficiální foto

Když na veřejnost prolátlo, že letos nebude půlgenerační model s přídomkem “T”, ihned se objevily zvěsti, že v minulosti populární starstup jde – jak se říká – do kopru. Tak to není. Pete Lau, CEO společnosti, potvrdil, že OnePlus 9T nebude. Důvodem jsou stále omezené zdroje v rámci dodavatelských řetězců, ze kterých si partneři kvůli pandemii nemoci Covid-19 stále lízají rány.

Bye, bye OxygenOS!

A také jedním dechem dodal, že další vlajkový model už za žádných okolností nepoběží na OxygenOS, ale buď ColorOS, nebo nějaké další mutaci. Začíná se blýskat na horší časy, nebo jen zbytečně přeháním?

Total
0
Shares