OnePlus 10T

OnePlus 10T přijde o ikonické šoupátko. Na Alert Slider prý nezbylo dost místa?!

  • Čínský brand provedl slibovanou změnu
  • Alert Slider zmizí z většiny telefonů
  • Prvním vlaštovkou je OnePlus 10T

Zatímco Alert Slider zpopularizoval Apple, na opačné straně barikády se o to postaral OnePlus. Díky fyzickému posuvníku si totiž okamžitě přepnete mezi tichým režimem, vyzváněním nebo vibracemi a odpadá tak nutnost otevírat nastavení zařízení.

Mimo fakt, že si tohle šoupátko našlo celou řadu fanoušků, šlo zároveň o prvek, který žádný další Android neměl. Jak však nedávno informoval TelecomTalk, a odvolává se na spolehlivé zdroje, čínský brand v tomto směru mění strategii.


Nepřehlédněte: Jak je to vůbec možné? Čínský výrobce procesorů SMIC kašle na americké sankce!


OnePlus 10 Pro
ilustrační, zdroj: OnePlus

Je to ještě OnePlus?

Alert Slider bude ponovu výsadou pouze vrcholných modelů. A pozor! V tomto kontextu údajně jen u variant Pro. To znamená, že klasické vlajkové telefony stejně jako další mutace (Nord) budou o fyzický posuvník ochuzeny.

Podle šeptandy ze zákulisí, jde o novou direktivu mateřské společnosti BBK Elektronics. Zároveň se funkce dostane i na prémiové smartphony sesterského Oppo.

Bez ohledu na tento krok je však jedno zjevné: koncernová politika v minulosti uznávanému startupu nesvědčí, kdysi unikátní značka mizí pomalu a jistě do ztracena.

„Abychom zajistili, že OnePlus 10T bude fungovat právě v oblastech, o kterých stoprocentně víme, že je naši uživatelé nejvíce ocení, vzdali jsme se populárního šoupátka.“

— Hope Liu, šéfdesignér OnePlus, The Verge

První „obětí“ OnePlus 10T

A už známe také první „oběť“ nově nastoleného trendu. Jak s předstihem avizuje The Verge, bude jí chystaný OnePlus 10T, jenž by se měl představit hned zkraje srpna.


Nenechte si ujít: Roboti do roku 2060 budou vládnout světu, z lidí se stanou otroci a domácí mazlíčci


OnePlus 10 Pro
ilustrační, zdroj: OnePlus

Přesto je samotné zdůvodnění přinejmenším zvláštní, protože nejde tak úplně ruku v ruce s tím, co bylo řečeno výše. Šéfdesignér OnePlus se v interview pro The Verge nechal slyšet, že hlavní příčinou byl nedostatek místa uvnitř telefonu.

S ohledem na tázavé reakce doplnil, že tato komponenta zabírá 30 milimetrů čtverečních a nabyvší místo se rozhodl využít jinak. Závěrem jen dodám, že jedním z taháků OnePlus 10T by mělo být ultra rychlé 150 W nabíjení.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, OnePlus / oficiální TZ

Total
0
Shares