One UI 4.0

One UI 4.0 (Android 12): velký přehled a fotky nové bety

  • One UI 4.0 pomalu, ale jistě klepe na dveře
  • Populární nadstavba poběží na Androidu 12
  • Beta testing je v plném proudu, máme první fotky

Téměř nekonečné týdny čekání jsou u konce. Samsung před pár dny oficiálně zahájil betatestování One UI 4.0! Program naplno rozjel 14. 9. ve večerních hodinách. Bohužel, je dostupný jen v určitých regionech, tj. aktuálně ve Spojených státech a domovské Jižní Koreji. Na druhou stranu není důvod si něco vyčítat. Od uživatelů se očekává kontinuální zpětná vazba a ani samotný software nebude bez chyb.

One UI 4.0 – Těšíte se?

Přesto vám dáme možnost nahlédnout pod pokličku. Kolegové z XDA už novinku zběsile testují na redakčním telefonu Galaxy S21 a výsledek vidíte sami. Korejec znovu vylepšuje a ne málo. Widgety jsou promakanější, co se však týče samotného One UI 4.0 a avizovaných změn v souvislosti s MaterialYou, které je hlavní devízou Androidu 12, nejsou tak markantní.


Nepřehlédněte: Samsung a Android 12: Jaké telefony dostanou aktualizaci?


Rozšíření se dočkal i Always On Displej (AOD), zamykací obrazovka, kde si nově můžete navolit zobrazení zvukového výstupu, přizpůsobit ovládací prvky podle preferovaných hudebních přehrávačů atd.

Na pohled vše při starém

Zásadním redesignem si určitě prošel panel rychlého nastavení. Je kompaktnější a jednotlivé prvky mají smysluplnější rozložení. Potěší také oddělené tiché a výstražné notifikace, což umožní snazší třídění informací. Je vidět, že One UI 4.0 si stále drží to své, takže vzhled avizovaný s příchodem Androidu 12 se do platformy promítne jen minimálně.

Total
0
Shares