OLED displej

OLED displeje: mobilní trh se potýká s nedostatkem. Hrozí návrat k LCD?

  • Polovodičová krize ovlivňuje všechny segmenty
  • Je evidentní i u výrobců mobilních telefonů
  • V příštím roce budou chybět OLED displeje

Zatímco jedni tvrdí, že nedají na IPS displeje dopustit, najdou se další, kteří vám budou tvrdit opak. A dost možná, že je jich víc, o čemž svědčí čím dál masivnější nasazování této technologie výrobci mobilních telefonů. Panely typu OLED se totiž těší velké popularitě; ať už kvůli nižší energetické náročnosti nebo kvůli sytějším a jasnějším barvám.

Nedostatkový OLED

Jak však nově informuje Sammobile s odvoláním na zprávu z DigiTimes, aktuální situace je díky celkovému technologickému útlumu tristní i v segmentu právě zmíněných displejů. Panuje přesvědčení, že v příštím roce bude poptávka po smartphonech ještě vyšší. A když do toho připočítáte neúprosnou pandemickou situaci, výsledek této rovnice je jasně daný.


Čtěte také: Kdo s koho? Procesor Snapdragon 8 Gen1 vs. Dimensity 9000 v AnTuTu!


Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21, ilustrační | FONETECH.CZ

OLED panelů bude nedostatek nejen kvůli vyššímu zájmu, ale i díky nemoci COVID. Hypotéza doplnit tuto mezeru pomocí LCD není vyloženě lichá, ale i tak je hodně přitažená za vlasy.

Jenže, i kdyby byla stokrát realizovatelná, stále má svá úskalí: a) není vůbec jisté, že takový displej zákazníci akceptují, b) doposud neexistuje odhad, který by potvrdil, že i „ípéesek“ leží ve skladech dostatek.

Total
24
Shares