Realme logo

Odvážné Realme. Zabijáky vlajkových telefonů umí

  • Realme je ambiciózní čínský brand
  • Patří mezi nejrychleji rostoucí značky 
  • Sází zejména na cenově dostupné telefony

Pokud vás po přečtení nadpisu čistě náhodou napadlo, že redakce FONETECH.CZ se už totálně zbláznila, tak se ještě neplašte. Jak jsme na skoro až zprofanované označení “zabiják vlajkových telefonů” alergičtí, v případě Realme to (zatím) sedí jak zadnice na hrnec. Termín, který v minulosti katapultoval tehdy naprosto neznámý čínský startup OnePlus, se v dnešní době používá příliš často a zbytečně.

Realme GT má vlajkový Snapdragon

Na druhou stranu se tu a tam i mezi smartphony najdou světlé výjimky. Vloni to byl velmi povedený Galaxy S20 FE, letos převzal otěže Realme GT, jeden z nejlevnějších telefonů (možná úplně nejlevnější) s vlajkovým čipsetem Snapdragon 888. Ten se dá aktuálně v konfiguraci 8 + 128 GB v Česku sehnat za skvělých 11 000 korun i s daní.


Nepřehlédněte: Redmi 10 je v Česku! Xiaomi ho nabídne za bezkonkurenční cenu


Samozřejmě, není úplně bez chyb, protože nemá super foťák, bezdrátové nabíjení nebo zvýšenou odolnost. A dost možná bychom našli několik dalších kompromisů. Jenže pokud se podíváme na poměr cena / výkon, není mu moc co vytknout. A o tom to je: zabiják vlajek není dokonalý, ale má nejrychlejší procesor, slušnou výbavu, solidní kameru a víc než lákavou cenovku.

Povede si nástupce stejně dobře?

Tyto atributy čínský podnik letos splňuje do puntíku. À propos, ve stejném duchu bude pokračovat i novinka Realme GT Neo2. OK, Snapdragon 888 vystřídal Snapdragon 870, který je jen tak mimochodem taky pořádná raketa. Ale zbytek výbavy je fajn. Pokud navíc v ČR bude zahajovat na nějakých 10 tisících, může jít o velmi zajímavou volbu.

Total
1
Shares