Vitamín, hráč

Odborníci radí závislým na videohrách, aby brali vitamíny. Proč je ale raději nepošlou na vzduch?

  • Když není zbytí, vitamíny hráčům přijdou vhod a trochu jim doplní energii
  • Nebylo by pro ně ale přece jenom lepší, aby raději vyrazili do přírody?

Videohry mají své odpůrce i zastánce, a to i mezi odborníky. Závažné to začíná být ve chvíli, kdy člověku hry a čas, který jim věnuje, komplikují život a zdraví. Váhové výkyvy, bolesti zad, očí a chronická únava jsou zdviženým prstem, že je třeba zpozornět.


Nepřehlédněte: Ohromující snímek zbytku supernovy dostal vědce do kolen. Zpracoval ho nový superpočítač


Vitamíny pomohou, ale…

Podle odborníků by hráči měli pravidelně užívat alespoň šest vitamínů, aby se jim vyhýbala zdravotní rizika způsobená tím, že tráví tolik času u počítače. Za doporučením stojí experti z herní společnosti SolitaireBliss, kteří sestavili průvodce vitaminy a doplňky, o kterých tvrdí, že mohou vést ke „zvýšené úrovni výkonu“, zatímco „pařani“ zůstanou zdraví jako rybičky.

Hráčům doporučují pravidelně užívat vitamín D (jeho zdrojem je Slunce, ale pokud jste zavření doma, pomůže prášek), dále také náhražky melatoninu pro podporu spánku, tablety s hořčíkem pro lepší kondici nervové soustavy, mozku a psychiky a vitamín A pro oživení unavených očí. Užívání rybích olejů a glukosaminových tablet může být také cestou, jak se udržet v kondici – obojí snižuje bolest kloubů a zabraňuje rozpadu chrupavky, což vede k artritidě.

Proč raději nejít do přírody?

Mluvčí SolitaireBliss řekl: „Ačkoli má hraní neuvěřitelné výhody, ať už jste profesionál nebo amatér, je nezbytné nezanedbávat a ignorovat problémy, které mohou nastat. Užívání správných vitamínů může být nejen velmi prospěšné pro duševní stav hráče, ale může také pomoci zvýšit jeho koncentraci a znovu mu dodat energii po dlouhém čase stráveném sledováním obrazovky.“

Výše uvedená doporučení se samozřejmě netýkají jen hráčů, ale i lidech závislých na sledování internetu. Obecně ale platí, že nic se nemá přehánět a pobyt v přírodě, nejlépe v lese či na louce, nic nenahradí.

Zdroj náhledové fotografie: Ksenia Yakovleva / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares