WhatsApp

Očekávaná funkce WhatsAppu je tady! Klasické textovky končí

  • Hurá! Vývojáři opět vylepšili aplikaci WhatsApp
  • Nově podporuje videozprávy o délce až 60 sekund

Velmi populární chatovací aplikace WhatsApp připravila pro uživatele novinku, na kterou mnozí čekali celou věčnost, a totiž možnost sdílet videozprávy.


Nepřehlédněte: iOS 17 odhalil jednu z chystaných novinek iPhonů 15 Pro. Z boku telefonů zmizí známý prvek


Nová funkce ve WhatsAppu

Již dříve uvedené hlasové zprávy v aplikaci WhatsApp změnily způsob komunikace. Přinesly totiž lidem rychlou a bezpečnou možnost se vyjádřit hlasem. Na tuto funkci nyní vývojáři navazují tím, že představili nové rychlé videozprávy. Nová funkce umožní lidem přímo v chatu nahrávat a sdílet krátká soukromá videa.

Videozprávy vám umožní odpovídat na chaty v reálném čase – řekněte nebo ukažte, co máte na srdci. Máte na to 60 sekund. Videozprávu pošlete stejně snadno jako hlasovku.

Klepnutím se přepněte do režimu videa a přidržením video nahrajte. Přejetím prstem nahoru pak můžete nahrávání zamknout a nahrávat handsfree. Když otevřete chat, videa se automaticky přehrají se ztlumeným zvukem. Zapnete ho tak, že na video klepnete. 

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

End-to-end šifrované videozprávy

Jedná se o zajímavou funkci, protože videozprávy zaznamenané v reálném čase přinášejí pocit bezprostřednosti a autenticity. Kromě toho jsou klipy vždy end-to-end zašifrovány.

Co to znamená? To znamená to, že obsah klipů je chráněn od okamžiku, kdy opustí vaše zařízení, až do okamžiku, kdy doputuje k zařízení příjemce. To znamená, že nikdo jiný, včetně vývojářů, nemůže vidět ani poslouchat to, co bylo nahráno.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: WhatsApp

Total
0
Shares