ČR je na tom s rychlostí 5G internetu velmi dobře

O2 v Česku začalo jako první komerčně nabízet 5G, zatím v malé části Prahy a Kolína

  • O2 začalo nabízet 5G připojení
  • Mobilní sítí 5G pokrývá širší centrum Prahy a Kolína
  • 5G umožňuje rychlost připojení 600/100 Mbit/s

O2 začalo komerčně nabízet v části Prahy a Kolína služby mobilní sítě 5G. Během léta bude dostupná pro 15 procent obyvatel hlavního města. Proti stávající technologii LTE umožní až desetinásobnou rychlost internetového připojení.

O2 je první tuzemský operátor, který začal 5G nabízet komerčně, u konkurentů pokračuje testovací provoz ve vybraných lokalitách. Vodafone má 5G postupně otestovat v Karlových Varech, kde je připravený i komerční provoz, a dále v Ústí nad Labem a Jeseníku. T-Mobile, který letos ohlásil v kampusu Vysoké školy báňské v Ostravě testovací 5G síť, rovněž chystá komerční spuštění.

ilustrační | foto: O2

Kde je 5G?

O2 novou mobilní sítí 5G pokrývá širší centrum Prahy a Kolína. K 5G se budou moci připojit zákazníci například v Praze na Starém a Novém Městě, Vinohradech, v Nuslích, Dejvicích a Bubenči. Službu zákazníkům tarifů FREE+ a NEO nabízí za korunu měsíčně. Technologii 5G operátor spustil na frekvenci 3,7 GHz, kterou O2 už dříve využívalo. 5G umožňuje rychlost připojení 600/100 Mbit/s.

Jaké telefony 5G podporují?

Technologii 5G v síti O2 podporují například už prodávané modely Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy S20+ 5G a také Galaxy A51 5G.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash

Total
0
Shares