Domů Novinky O2 pokryje více než polovinu stanic pražského metra 5G signálem

O2 pokryje více než polovinu stanic pražského metra 5G signálem

  • Operátor O2 pokračuje s dalším rozšiřováním signálu 5G
  • Po Praze 2, Praze 6 a Kolínu se nyní dočkají také cestující pražského metra.
  • Do konce letošního roku totiž pokryje 35 stanic a navazujících tunelů.

Pokrývání zahájí v nejbližších dnech ve stanici Muzeum na trase C, následovat budou další stanice a přilehlé tunely. Zákazníci O2 se tak budou moci nově i v pražském metru připojit s 5G telefonem k nejmodernější mobilní síti současnosti.

5G signál bude do konce prosince 2020 k dispozici na trase C v úseku Háje – Nádraží Holešovice, na trase B v úseku Českomoravská – Radlická a stanice Nové Butovice a dále na trase A v úseku Náměstí Míru – Dejvická. Pokrývání dalších částí metra 5G signálem pak bude pokračovat v roce 2021.

Mapa singálu 5G internetu O2
Mapa singálu 5G internetu O2, ilustrační | foto: O2

Aby mohli zákazníci vyzkoušet všechny výhody spojené s 5G, je třeba si pořídit mobil, který tuto síť podporuje. „Poptávka po nových 5G telefonech značně roste, v tuto chvíli nejrychlejší 5G síť podporuje každý desátý telefon zakoupený u O2,“ uvedl Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení. „Očekáváme, že počet aktivních 5G telefonů v naší síti ještě výrazně vzroste po Vánocích, kdy nové zařízení spousta zákazníků najde pod stromečkem,“ odal.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejčtenější články

NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE

Na sociálních sítích

1,608FanoušciTo se mi líbí
9NásledovníciNásledovat
216NásledovníciNásledovat
47,200OdběrateléOdebírat