O2, ilustrační

O2 pokryje více než polovinu stanic pražského metra 5G signálem

  • Operátor O2 pokračuje s dalším rozšiřováním signálu 5G
  • Po Praze 2, Praze 6 a Kolínu se nyní dočkají také cestující pražského metra.
  • Do konce letošního roku totiž pokryje 35 stanic a navazujících tunelů.

Pokrývání zahájí v nejbližších dnech ve stanici Muzeum na trase C, následovat budou další stanice a přilehlé tunely. Zákazníci O2 se tak budou moci nově i v pražském metru připojit s 5G telefonem k nejmodernější mobilní síti současnosti.

5G signál bude do konce prosince 2020 k dispozici na trase C v úseku Háje – Nádraží Holešovice, na trase B v úseku Českomoravská – Radlická a stanice Nové Butovice a dále na trase A v úseku Náměstí Míru – Dejvická. Pokrývání dalších částí metra 5G signálem pak bude pokračovat v roce 2021.

Mapa singálu 5G internetu O2
Mapa singálu 5G internetu O2, ilustrační | foto: O2

Aby mohli zákazníci vyzkoušet všechny výhody spojené s 5G, je třeba si pořídit mobil, který tuto síť podporuje. „Poptávka po nových 5G telefonech značně roste, v tuto chvíli nejrychlejší 5G síť podporuje každý desátý telefon zakoupený u O2,“ uvedl Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení. „Očekáváme, že počet aktivních 5G telefonů v naší síti ještě výrazně vzroste po Vánocích, kdy nové zařízení spousta zákazníků najde pod stromečkem,“ odal.

Total
0
Shares