HONOR Magic4 Lite

Nový švihák střední třídy: HONOR Magic4 Lite potěší odolností, výkonem i bleskovým nabíjením

  • Nový Magic4 Lite je žhavá novinka od HONORU
  • Má Google služby, krásný design a rychlé nabíjení 

Nový HONOR Magic4 Lite je rozhodně jedním z nejzajímavějších telefonů, které byly v dubnu v Česku představeny. Za pozornost stojí nejen skvělá kvalita zpracování a solidní odolnost, ale i speciální technologie RAM Turbo a na svou třídu opravdu bleskové 66W nabíjení. Po osamostatnění značky už jsou u HONORu samozřejmostí předinstalované Google služby. Teď si navíc tohoto šviháka střední třídy můžete pořídit v rámci speciální akce, která platí do 30. dubna, jen za 6 990 Kč.

HONOR Magic4 Lite je elegán s minimálními rámečky

Design a zpracování modelu Magic4 Lite jsou opravdu příkladné. Veliký a přehledný displej s vysokou obnovovací frekvencí, zabírající celých 94 % čelní plochy zařízení. U HONORU současně vsadili na to, že by měl mobil navzdory svému sexy vzhledu i něco vydržet. Proto se model Magic4 Lite pyšní odolností proti nechtěnému pádu, vyššímu teplu či naopak chladu, anebo náhodnému kontaktu s vodou, ať již nectěnému polití či dešti. Jde zkrátka o zařízení, které se snadno vypořádá s občasnými nechtěnými situacemi, které každodenní život přináší.

HONOR Magic4 Lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Když se z paměti ROM stane paměť RAM

V rámci segmentu střední třídy (a jako jeden z prvních) nabízí HONOR Magic4 Lite procesor Qualcomm Snapdragon 695 s podporou 5G sítí, vyráběný 6nm technologií. Vedle toho vybavil HONOR smartphone i 6 GB operační paměti a 128GB úložištěm. Specialitou novinky je možnost zvýšení RAM až na 8 GB. Jak je to možné? Stojí za tím speciální funkce HONOR RAM Turbo. Ta zabírá malou část uživatelské paměti a umí ji využít jako paměť RAM, čímž zvyšuje efektivitu na maximum a přispívá k rychlejšímu načítání aplikací.

Vzhledem k tomu, že se smartphony používají k mnoha nejrůznějším činnostem od hraní her po psaní zpráv, telefonování a sledování videí (často současně), může přepínání mezi aplikacemi vést k k jejich ukončování procesů na pozadí. Určitě se vám už stalo, že se při telefonátu automaticky zavře hra, kterou jste měli rozehranou, což vás mírně řečeno nepotěšilo. Důvod je přitom jednoduchý – telefon trpí nedostatkem paměti RAM (Random Access Memory).

HONOR Magic4 Lite
Zdroj: FONETECH.CZ

Funkce HONOR RAM Turbo rozšiřuje paměť RAM komprimací aplikací na pozadí, což umožňuje otevřít více aplikací zároveň a udržet je spuštěné na pozadí. Tato technologie zabraňuje tomu, aby se procesy na pozadí při přepínání aplikací ukončily a zajišťuje přijetí hovoru nebo napsání zprávy navzdory tomu, že uživatel mobilu ve stejné době hraje hru nebo sleduje film. Aplikace zůstává běžet na pozadí a čeká, až ji znovu zapnete, takže můžete plynule navázat tam, kde jste skončili.

Mimochodem, HONOR prý provedl v této souvislosti sérii testů, když otevřel 26 běžně používaných aplikací a jednu po druhé po tři kola ve stejném pořadí kontroloval – zaznamenával se počet restartovaných aplikací i těch, které zůstaly otevřené. Výsledek? V průměru zůstalo otevřeno 25 aplikací.

Z nuly na 50 % už za 15 minut

Za samostatnou zmínku stojí stojí u modelu HONOR Magic4 Lite baterie, a zejména její nabíjení. Novinka má baterii s kapacitou 4 800 mAh a inteligentním režimem úspory energie, jenž po plném nabití dává podle výrobce až 16,8 hodin pobytu na sociálních sítích, 15,7 hodiny sledování videa, 10,4 hodiny hraní her nebo až 25 hodin dlouhý hovor.

Ale ani když se baterie vybije, nemusíte jako majitel telefonu zoufat. Nabízí opravdu rychlé 66W nabíjení, a to se v této cenové kategorii nevidí. HONOR udává, že se telefon z nuly na 50 % nabije jen za 15 minut (a z nuly na 81 % za 30 minut), přičemž současně nedochází k přehřívání baterie. Pouhých pět minut nabíjení by přitom mělo vystačit až na tři hodiny přehrávání videí, nebo až na dvě hodiny hraní her.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares