Nový superphone od Realme zbortil rekord v AnTuTu

Do uvedení nových smartphonů s procesorem Snapdragon 865 od společnosti Qualcomm zbývají už pouze týdny. A stranou pozornosti nezůstane ani mladá společnost Realme, která připravuje vlajkový model s kódovým označením RMX2071, jehož výsledek v AnTuTu unikl nyní na veřejnost.

Chystaná novinka, o které se spekuluje, že ponese název Realme X50 Pro, si v populárním benchmarku připsala výsledek 574 tisíc bodů. To je o téměř 100 tisíc bodů více, než kolika dosahuje aktuální top model značky Realme X20 Pro. Ve srovnání s aktuálně nejvýkonnějším telefonem planety Asus ROG Phone II je pak rozdíl téměř 70 tisíc bodů.

Snapdragon 865 vůči svému předchůdci (SD855+) disponuje výkonnějším procesorem i výkonnější grafickou jednotkou. Dle zástupců společnosti Qualcomm je nárůst výkonu v obou směrech asi 25 procent. Jednotka strojového učení je pak mezigeneračně rovnou dvakrát výkonnější, dokáže totiž každou sekundu zpracovat 15 bilionů instrukcí.

Kromě Realme nové telefony s čipovou sadou Snapdragon 865 připravují i další výrobci. Jedním z nich je také jihokorejský Samsung, v jehož případě se nový procesor objeví v chystaných smartphonech řady S20.

Zdroj

 

Total
0
Shares