Xiaomi Mi Mix Fold

Nový skládací telefon Xiaomi dostane lepší displej

  • Nástupce Xiaomi Mi MIX Fold nabídne rychlejší displej
  • V prodeji bude na konci roku

Ve společnosti Xiaomi neusínají na vavřínech a podle dobře informovaného tipéra s přezdívkou Digital Chat Station čínský podnik připravuje svůj druhý skládací telefon. V prodeji by se měl objevit až během čtvrtého kvartálu, ale něco málo o jeho předpokládané výbavě jsme se dozvěděli už dnes.


Psali jsme: Recenze Redmi Note 10 5G: nejlevnější 5G telefon


Xiaomi maká na nové skládačce

Nástupce modelu Mi MIX Fold by měl přinést jen evoluční vylepšení. Telefon si má zachovat stávající konstrukci, takže se bude nadále otevírat jako kniha a nabídne dvojici displejů, a to pravděpodobně o stejné velikosti.

Únik o nové skládačce Xiaomi
Únik o nové skládačce Xiaomi | foto: Weibo

Chloubou nového modelu tak bude vnitřní ohebný OLED displej s úhlopříčkou osm palců a rozlišením 2 480 × 1 860 px. Zatímco původní Mi MIX Fold u tohoto panelu nabízí jen 60Hz obnovovací frekvenci, nástupce by si měl polepšit a dostat rychlejší panel se 120 Hz. A velkým vylepšením by měl projít i samotný kloub, který zajišťuje plynulé ohýbání displeje. Vnější obrazovka telefonu bude mít úhlopříčku 6,52 palce a 90Hz obnovovací frekvenci.

Snapdragon 888 a 108Mpx fotoaparát

Novou skládačku Xiaomi by měl pohánět supervýkonný Snapdragon 888 od Qualcommu doplněný o 12 GB nebo dokonce 16 GB operační paměti. V další výbavě smartphonu se má objevit také pořádná 5 000 mAh baterie s rychlým nabíjením a 108Mpx fotoaparát.

Total
6
Shares