iPhone 14 Pro

Nový iPhone 15 má být dražší o tisíce. Vykompenzuje Apple vyšší cenu lepším fotoaparátem?

  • Podraží nový iPhone 15?
  • Respektovaný insider tvrdí, že ano

Přesné ceny nových iPhonů 15 se dozvíme v září na premiéře. Tipéři, kteří mají známé v dodavatelském řetězci, již však částky znají a meziročně jsou vyšší. Příplatek bude od 100 do 200 dolarů, tedy v přepočtu asi 2 200 korun až 4 400 korun.


Nepřehlédněte: K Zemi letí kometa o velikosti města s obrovskými rohy. Vypadá jako kosmická loď ze Star Wars


Apple mezigeneračně zdraží

Premiéra čtveřice špičkových iPhonů řady 15 se blíží a tak se objevují další informace. Tou poslední je zajímavá zpráva, že Apple mezigeneračně podraží. Chytré telefony stejně jako jiné zboží zdražují. To je prostě realita po celém světě. Takže lze skutečně předpokládat, že Apple upraví ceny nových iPhonů směrem nahoru oproti řadě minulé. 

Ta začínala na částce 26 490 korun za model iPhone 14 s pamětí 128 GB. O kolik to bude, není zatím jasné, spekuluje se o částce od 100 do 200 dolarů – podle modelu. To by v korunách znamenalo startovní cenu zhruba 28 690 korun. Pokud se vyplní únik informací od analytika společnosti Barclays Tima Longa, tak by vyšší cenu mohl Apple kompenzovat lepším fotoaparátem. V posledních týdnech se objevily informace, že Apple použije 48Mpx snímač ve všech letošních modelech.

Long říká, že iPhone 15 Pro bude o 100 dolarů dražší než iPhone 14 Pro, který začínal za 1 099 dolarech (v Česku na 33 490 korunách). A dodává, že iPhone 15 Pro Max může stát 1 299 dolarů, tedy o 200 dolarů více než jeho předchůdce. V obou případech chybí informace o tom, zda u modelů s vyšší kapacitou dojde k úměrnému cenovému navýšení. Ale zdá se to pravděpodobné.

Samozřejmě jsou to vše zatím jen odhady a spekulace, nic nemáme stoprocentně potvrzeno. Jasno bude už za několik týdnů. Předpokládáme, že letošní keynote Applu se uskuteční v průběhu září.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

V jakém složení řada iPhone 15 dorazí?

I letos Apple svým příznivcům nabídne čtyři modely  přičemž iPhone 15 a iPhone 15 Pro budou doprovázet protějšky Max a Plus.

Zdroj náhledové fotografie: Apple, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares