Nový Huawei P40 bude mít skvělý fotoaparát. Podívejte se na prototyp!

Necelý měsíc před oficiální premiérou se redaktorům webu Digital Trends podařilo dostat se k prototypu chytrého telefonu série Huaewi P40, s největší pravděpodobností k modelu P40.  Připravované zařízení můžeme vidět pěkně v detailu, což ale neznamená, že jeho design je finální. Výrobce se na poslední chvíli ještě může rozhodnout k nějakým mírným změnám.

Modelová řada P40 by měla obsahovat tři modely, respektive čtyři, čtvrtou je varianta Lite, která toho s nimi jako vždy ale moc společného mít nebude. Smartphony se od sebe budou lišit výbavou a samozřejmě koncovou cenou. Premiéra letos proběhne 26. března ve francouzské metropoli Paříž, která je pro Huawei tradičním místem pro premiéru top modelů řady P.

Ze snímků, které uveřejnil Andy Boxall z webu DigitalTrends, je patrné, že přední i zadní strana bude na všech čtyřech krajích zaoblená, bude to tedy takový smartphonový oblázek. Na zadní straně P40 můžeme spatřit klasický podlouhlý parník s trojicí snímačů (hlavní širokoúhlý s rozlišením 52 Mpx, ultraširokoúhlý a periskopický). Napravo se nachází senzor ToF pro lepší zpracování hloubky ostrosti, mikrofon a blesk. Na spodní hraně pak najdeme reproduktor, konektor USB-C pro přenos dat a dobíjení telefonu, avšak ne sluchátkový jack. O jeho návratu už Huawei neuvažuje.

Z dřívějších zpráv, které unikly na internet, víme, že Huawei P40 dostane 6,2palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a duální selfie fotoaparát. Operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou EMUI 11, kvůli obchodní válce s USA bude telefon ale postrádat služby od Googlu a tedy aplikace jako Obchod Play, Google Mapy nebo GMail.

Total
0
Shares