Rozbitý displej, Corning

Nové superodolné sklo zachrání smartphony. Vydrží opakované pády na beton i asfalt, pavoukům je konec

  • Váš příští telefon ochrání revoluční sklo
  • Gorilla Glass Victus 2 je pevné jako skála

Všichni příznivci různých iPhonů, samsungů, xiaomi a dalších, kteří by si přáli, aby jejich displej vydržel mnohem víc a nikdy se nerozbil, se příští rok dočkají vylepšení v podobě ještě pevnějšího materiálu u nové generace tvrzených skel od Corningu.


Nepřehlédněte: Telefony Huawei automaticky mažou videa z protestů v Číně. Orwellovu dystopii zhmotňují dokonale


Displeje smartphonů budou odolnější

Nemusíme vám asi připomínat, že chytré telefony se v průběhu posledních pěti let hodně zvětšily. Pro společnost Corning, která se zabývá ochranou displeje, to znamená problém – platí totiž, že čím větší je úhlopříčka, tím více je sklo namáháno, a když se přehmátnete a smartphone omylem upustíte na zem, většinou to neskončí dobře.

Nyní americká firma oznámila přípravu skla Gorilla Glass Victus 2, které přinese vysokou pružnost, ale zároveň také neuvěřitelnou tvrdost. Technici společnosti se při vývoji nové generace zaměřili především na větší soudržnost materiálu při pádech, které na skle často vykouzlí věčnou vzpomínku v podobě „pavouka“. Podle dřívější studie Corningu jsou to právě pády telefonu na chodník, které majitele telefonů nejvíc trápí.

Vydrží pády na beton i asfalt

Podobnými krutými testy prošly i referenční vzorky mobilů s novým Gorilla Glass Victus 2, které padaly z výšky jednoho metru na beton a z výšky dvou metrů na asfalt. Předběžné výsledky ukazují, že nový typ je v porovnání s minulou generací mnohem odolnější a displeje vybavené tímto sklem pády bez újmy přežijí.

Z nového skla budou těžit především větší smartphony, opět kvůli fyzikálním vlastnostem. Čím je displej větší, tím větší je riziko poškození v případě pádu. Z průzkumu společnosti vyplývá, že dnešní průměrný chytrý telefon je až o 15 procent rozměrnější, než smartphone před čtyřmi roky. Zároveň roste i průměrná hmotnost mobilních zařízení.

Tvrzená skla Gorilla Glass Victus 2 jsou zatím stále ve fázi testování, které bude pokračovat několik dalších měsíců. Až teprve poté se objeví v nových telefonech. Prvním smartphonem s novým sklem by mohl být Samsung Galaxy S23, jehož premiéra je stanovena na únor příštího roku.

Zdroj náhledové fotografie: VIJENDRAKUSHWAH / Pixabay, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares