Huawei Nova

Nova 8 SE o sobě dává vědět. V hlavní roli 66W dobíjení a povedená výbava

  • Po menší odmlce Nova hlásí návrat
  • Máme první detaily v pořadí už osmé generace
  • Novinka nabídne několik povedených vychytávek za rozumnou cenu

Svého času šlo nejen celosvětově, ale i u nás o velmi oblíbenou řadu. Huawei Nova vždy balancovala na pomezí střední a vyšší střední třídy. Bohužel se poměrně nedávno z pomyslného hledáčku vytratila, a je možné, že je jde o přímý důsledek dlouhodobé kauzy mezi čínským podnikem a Spojenými státy. Ať je to, jak chce, nová “Nova” hlásí svůj návrat, jak naznačují první specifikace, které prosákly na web.

Huawei Nova 8 SE se hlásí!

Bez ohledu na aktuální “politický škraloup” kvůli sporu s USA Huawei povedené telefony umí. Jistě, z obecného pohledu jde zákonitě o hendikep, se kterým každý bojuje po svém. Někdo se bez Google služeb obejde, jiný ne. To však nic nemění na tom, že čínský podnik stabilně produkuje velmi dobře vybavené telefony, a občas i za velmi rozumnou cenu. A právě takovým smartphonem by měla být i nová Nova 8 SE, která tradičně přinese od všeho trochu a kapsu vám při nákupu neutrhne.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | foto: vlastní

Slušné specifikace i dobrý foťák

Novinka vsadí na aktuální vzhled díky velkému OLED displeji s kapkovitým výkrojem na 16Mpx selfie kamerku, tenké rámečky, výkonný procesor a slušný fotoaparát. Že chcete detaily? Tak tady jsou! Hnacím motorem bude nový čipset Dimensity 720 (bude k mání i varianta s výkonnějším Dimensity 800U) z produkce tchajwanského MediaTeku. Podpora čím dál skloňovanějšího 5G je navíc garantovaná v obou případech. Další dobrou zprávou je podpora extra rychlého 66W dobíjení, které si Nova vypůjčí od aktuální vlajky Mate 40 Pro. A fotoaparát? Celkem čtyři a v následujícím složení: hlavní senzor se 48 Mpx spolu s 8Mpx ultraširokáčem, dále 2Mpx doplňkový, a nakonec 2Mpx makro snímač.

Kdy se ho dočkáme?

V tuto chvíli opravdu netušíme. Proslýchá se sice, že odhalení je na spadnutí, ale přesný termín neznáme, proto nemá smysl vás “lakovat”. A to samé platí i pro dostupnost na našem trhu. Nezbývá nám, že prostě posečkat.

 

Total
0
Shares