Nothing phone (1)

Bájný Nothing Phone (1) se představí už tento týden! Přinášíme kompletní přehled

  • Carl Pei kdysi vedl OnePlus
  • Nyní má vlastní značku 
  • Nothing Phone (1) je na spadnutí

Když Carl Pei opouštěl OnePlus, bylo veřejným tajemstvím, že hlavním důvodem jeho nespokojenosti byla koncernová výroba, která se stala novou mantrou obřího molochu BBK Electronics.

To vyústilo nejen v odchod samotného Peie, ale i celé řady dalších klíčových spolupracovníků. A jak se ukazuje, bez původního týmu je OnePlus spíše jen ozvěnou mnohem slavnější minulosti nehledě na to, že každý další telefon vypadá jako dceřiné Realme nebo Vivo, a pak se v nich vyznejte.

Nothing Phone (1)

To však dnes již bývalého CEO trápit nemusí. Založil vlastní značku, představil první povedené bezdrátové pecky a v plánu je také Nothing Phone (1), na který se už netrpělivě těšíme. A protože se ve světě internetu nic neutají, k dispozici je výbava a nově i cena (!).

Nedávno web Xiaomiui informoval, že by mělo jít veskrze o kompaktní zařízení s 90Hz AMOLED displejem, Full HD+ rozlišením a úhlopříčkou 6,43 palce. Pod kapotou bude tikat osmijádrový Snapdragon 778G spolu s 8 GB RAM a 128 GB paměti.


Nepřehlédněte: Další oběti internetového bankovnictví! Dvojici na Zlínsku podvodníci okradli o stovky tisíc


Nothing Phone (1) dále nabídne rychlé 67W drátové a 50W bezdrátové nabíjení, baterii s kapacitou 4 500 mAh, Android 12 s nadstavbou NothingOS a dvojici zadních fotoaparátů s optickou stabilizací obrazu. Tělo telefonu by mělo mít na výšku do 155 milimetrů, takže se bude řadit ke spíše těm menším na trhu.

Kolik bude stát? Šuškalo se, že Carl Pei vyrukuje s agresivní cenovkou a nejspíš to tak i dopadne. Gizmochina avizovala, že evropská cenovka telefonu bude 499 euro, tedy přibližně 12 tisíc korun. Premiéra proběhne ještě tento týden.

Zdroj náhledové fotografie: OnePlus, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares