Nothing Phone (1)

Riskujeme hodně, ale Nothing Phone (1) je změna, říká Carl Pei a ukazuje nový telefon

  • Carl Pei kdysi vedl OnePlus
  • Nyní má vlastní značku 
  • Nothing Phone (1) dorazí u v červenci

Když Carl Pei opouštěl OnePlus, bylo veřejným tajemstvím, že hlavním důvodem jeho nespokojenosti byla koncernová výroba, která se stala novou mantrou obřího molochu BBK Electronics.

To vyústilo nejen v odchod samotného Peie, ale i celé řady dalších klíčových spolupracovníků. A jak se ukazuje, bez původního týmu je OnePlus spíše jen ozvěnou mnohem slavnější minulosti nehledě na to, že každý další telefon vypadá jako Realme, Vivo nebo oboje.

Bořit zažité standardy

To však dnes již bývalého CEO trápit nemusí. Založil vlastní značku, představil první povedené bezdrátové pecky a v plánu je také Nothing Phone (1), na který se už netrpělivě těšíme.

Aktuálně fanoušky nažhavilo nové video, které mapuje důležité kroky a klíčová rozhodnutí značky v otázkách vývoje tohoto telefonu. Carl Pei se ve spotu také více rozmluvil o pozadí vzniku startupu stejně jako myšlenky, že Nothing chce bořit zažité standardy.


Nepřehlédněte: Podvod na WhatsApp: Falešný syn vylákal z důvěřivého seniora statisíce korun


Nothing Phone (1)
Zdroj: Nothing, oficiální promo video

Nothing Phone (1)

Smartphone nabídne rychlé 67W drátové a 50W bezdrátové nabíjení, baterii s kapacitou 4 500 mAh, Android 12 s nadstavbou NothingOS a dvojici zadních fotoaparátů s optickou stabilizací obrazu. Tělo telefonu by mělo mít na výšku do 155 milimetrů, takže se bude řadit spíše k těm menším na trhu.

Kolik bude stát? Šuškalo se, že Carl Pei vyrukuje s agresivní cenovkou a nejspíš to tak i dopadne. Evropská cenovka telefonu bude 499 euro, tedy přibližně 12 tisíc korun. Premiéra proběhne už 12. července.

Zdroj náhledové fotografie: Nothing, oficiální promo

Total
0
Shares