Nokia PureBook Pro

Nokia žije! Značka překvapivě uvedla zbrusu novou řadu notebooků

  • Nokia rozšiřuje portfolio
  • Uvádí novou řadu notebooků
  • Jmenuje se PureBook Pro

Dlouho nebylo o v minulosti populární finské značce ani vidu ani slechu. Sice se naposledy blýskla minimálně dvěma cenově dostupnými smartphony, ale to mnozí považovali spíše za akt setrvačnosti než nějakou výraznější naději, že to na mobilním trhu myslí stále vážně.

Nokia je zpět

Nicméně, věci se mají tak, že i s útlumem věhlasu a menší fanouškovskou základnou za zády Nokia rozhodně nekončí. Důkazem budiž zbrusu nová řada notebooků Pure Book Pro. Tu reprezentují dvě varianty v závislosti na velikosti úhlopříčky, tj. 15,6 nebo 17,3 palce.

Design je přitom naprosto minimalistický a svým způsobem i moderní (jde o kombinaci klasického plastu a hliníku). Rám displeje lemují úzké rámečky spolu s širší spodní bradou, kde se také nachází ikonické logo.


Nepřehlédněte: Realme GT2 a GT2 Pro představeny. Evropské ceny hodně potěší


Nokia PureBook Pro
Zdroj: Nokia

Notebooky pro nenáročné

Hnacím motorem je procesor Intel® Core™ i3-1220P spolu s 8 GB RAM DDR4 a půlterabajtovým SSD. Panel nabízí Full HD+ rozlišení (typ IPS). Novinky běží na operačním systému Windows 11. Menší PureBook Pro váží příjemných 1,7 kilogramu zatímco větší váží 2,5 kg.

Konektivita? V obou případech máte k dispozici 2× USB-C 3.2, 1× USB-A a 1× 3,5mm audiojack. Laptopy se do prodeje dostanou ve 2. čtvrtletí letošního roku. Ceny pro evropský trh jsou následující:

  • PureBook Pro 15,6″  699 eur
  • PureBook Pro 17,3″  799 eur

No, v tomto směru to bude mít Nokia docela složité. Aktuální přepočet už s ohledem na výbavu napovídá, že si notebooky možná cení až příliš. Přeci jen menší z dvojice vychází na téměř 18 000 Kč i s DPH.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Nokia

Total
0
Shares