Harmony OS

Nokia se zbaví Androidu, HMD Global nasadí HarmonyOS

  • V novém smartphonu Nokia X60 se má objevit operační systém HarmonyOS
  • Společnost HMD Global nabídla objasnění celé záležitosti

Na webu se před několika hodinami objevila zpráva, že se HMD Global, výrobce chytrých telefonů Nokia, vzdává populárního operačního systému Android a v chystaném modelu X60 místo něj nasadí HarmonyOS.


Psali jsme: Recenze Huawei Watch 3 Pro: s HarmonyOS až na vrchol


Androidu se v mobilech Nokia nevzdáme

Spekulace způsobila pořádný poprask a telefony v centrále HMD Global od té chvíle nepřestávají vyzvánět. Firma proto raději přispěchala s prohlášením, ve kterém stojí následující: „Víme, že naši uživatelé mají rádi telefony Nokia s operačním systémem Android a náš závazek poskytovat co nejlepší user experience na těchto telefonech zůstává neochvějný.“

Prozatím se tak zdá, že nasazení HarmonsOS místo Androidu není na pořadu dne. Společnost nicméně nevyloučila, že někdy v budoucnu nevydá čínské varianty Nokie X60 s HarmonyOS, což by jí mohlo pomoci navýšit podíl na tamním trhu, kde se kdysi ikonické značce stále vůbec nedaří.

Nokia 8.3 5G
Nokia 8.3 5G, ilustrační | foto: Nokia

Zatím se dá informace, že v telefonech Nokia poběží HarmonyOS, označit tedy za pořádnou kachnu. Podobně se před měsíci diskutovalo také o ZTE, které podle různých serverů mělo taktéž rozhodnout o nasazení HarmonyOS v nových mobilech. Nedlouho poté firma vše raději rychle dementovala, protože jí to nedělalo zrovna pozitivní PR.

Huawei nic jiného nezbývá

HarmonyOS je mladý systém s nejistotu budoucností a jakýkoli přechod by pro mnohé značky mohl mít fatální následky. Huawei je v jiné pozici. Pokud nechce ztrácet v prodejích, musí uživatelům nabídnout něco jiného než Android, který na rozdíl od ostatních firem může využívat jen v omezené podobě (bez služeb Google).

Total
34
Shares