Nokia 5.4

Nokia 5.4 oficiálně: 48Mpx fotoaparát, dlouhá softwarová podpora a slušná baterka

  • HMD Global oznámuje očekávanou novinku do svého portfolia chytrých telefonů
  • Nokia 5.4 cílí na všechny, kteří hledají pokročilé funkce a pravidelné aktualizace systému za příjemnou cenu

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, se ještě na konci letošního roku pochlubila svým dalším telefonem. Nokia 5.4 zaujme všechny, kteří chtějí slušnou výbavu, pravidelné aktualizace operačního systému Android a přitom nemíní zbytečně utrácet.

Pohonná jednotka od Qualcommu

V útrobách modelu Nokia 5.4 tepe procesor Qualcomm Snapdragon 662, který má k dispozici 4/6 GB operační paměti a 64/128GB úložiště. Pyšnit se dále může 6,39palcovým displejem s rozliením HD+, tedy 1 560 × 720 opixelů a nevelkým průstřelem pro přední 16Mpx kamerku.

Nokia 5.4
Nokia 5.4 | foto: HMD Global

Bohatá nabídka fotoaparátů

Vzadu najdeme sestavu čtyř fotoaparátů, kdy hlavní snímač disponuje rozlišením 48 Mpx. To je pro zajímavost 162krát více než měla původní Nokia 7650, která jako první telefon Nokia nabízela vestavěný fotoaparát. Dále se ve výbavě nachází 5Mpx ultra širokoúhlý fotoaparát a dva 2Mpx snímače pro makro snímky a pro hloubku ostrosti.

HMD Global tvrdí, že v případě Nokie 5.4 se nově do střední třídy telefonů dostává režim „kino“, které video zachycuje tradiční filmovou rychlostí 24 snímků za sekundu a umožňuje natáčet v kinematografickém formátu 21:9.

Nokia 5.4
Nokia 5.4 | foto: HMD Global

Slušná výdrž

O výdrž smartphonu se stará baterie kapacity 4 000 mAh a přítomna je i osvědčená technologie Adaptive Battery – ta pomocí zapojení umělé inteligence chytře rozděluje energii po celou dobu používání mezi jednotlivé aplikace a zajistí tak přísun energie dle aktuální potřeby.

Každý měsíc po dobu tří let se uživatelé Nokie 5.4 mohou, stejně jako u ostatních telefonů HMD Global, těšit navíc na pravidelné bezpečnostní aktualizace. Hlavní aktualizace systému jsou pak přislíbeny po dobu dvou let: protože telefon běží aktuálně na Androidu 10, v budoucnu obdrží Android 11, 12 a nakonec i Android 13.

Cena a dostupnost

Dostupnost, doporučené ceny a barevné varianty Nokie 5.4 budou na našem trhu teprve upřesněny.

Total
0
Shares