Nokia 5.3 míří do obchodů, je to dostupný ideál pro masy

  • Nokia 5.3 vstupuje do prodeje
  • Má čtyřoký fotoaparát a 4 000mAh baterii
  • Cena je 5 399 Kč

Společnost HMD Global dnes oznámila dostupnost modelu Nokia 5.3 na českém trhu. Ten nabízí povedenou výbavu, ve které nechybí slušný procesor nebo čtveřice fotoaparátů, a není přitom ani příliš drahý.

Co zákazník za své peníze dostane? Smartphone má procesor Snapdragon 665, 4 GB RAM,  64 GB vnitřní paměti a 6,55palcový displej s kapkovitým výřezem. Kamenem úrazu u použitého panelu může být rozlišení, 1 600 × 720 pixelů na dané úhlopříčce už bude asi vypadat trochu kostrbatě. V horní části displeje je drobný výřez pro čelní 8megapixelový fotoaparát se světelností f/2.0.

Důležitým faktorem u dnešních telefonů je také výdrž baterie. Akumulátor Nokie 5.3 má kapacitu 4 000 mAh a nechybí ani podpora funkce Adaptive Battery, která hledání elektrické zásuvky o něco oddálí.

Samozřejmostí je i solidní hlavní foťák. Ten má čtyři čočky stejného zaměření: klasika, širokoúhlý, makro a bokeh. Rozlišení je 13, 5, 2 a 2 megapixely. Ve výbavě dále najdeme moderní USB-C konektor, podporu NFC, 3,5mm jack pro sluchátka nebo čtečku otisků prstů na zadní straně. Softwarovou výbavu má na starosti čistý Android 10 a výrobce přitom slibuje brzkou aktualizaci na jedenáctku.

Nokia 5.3 vypadá jako vcelku konkurenceschopný kousek. Na trh se dostává v barevné variantě Cyan za doporučenou cenu 5 399 Kč.

Total
10
Shares