Niceboy X-Fit Coach GPS

Niceboy X-Fit Coach GPS RECENZE: za málo peněz hodně muziky?

Dnešní recenzí pokračujeme v testování chytrých hodinek. Vzali jsme si tentokrát na paškál levné Niceboy X-Fit Coach GPS, které za necelé dva tisíce korun představují zajímavou volbu pro široké spektrum aktivních lidí. Díky decentnímu vzhledu, který nijak nevybočuje ze zaběhlého trendu, se hodí i na běžné nošení.

Obsah balení

 • Niceboy X-fit Coach GPS
 • Nabíjecí adaptér
 • Návod k obsluze

X-Fit Coach GPS jsou vůbec ty nejlepší chytré hodinky, jaké značka Niceboy kdy prodávala. Z obchodu si je domů odnesete v bílo-zelené hranaté krabičce, ve které kromě samotných hodinek a návodu k obsluze najdete ještě „speciální“ nabíjecí kabel s magnetickou koncovkou, která se „zascaváká“ k bříšku těla hodinek. Na uživatelsky přívětivější kolébku zapomeňte a na Niceboy se příliš nezlobte. Vzhledem k ceně je navíc jasné, že to nebude jediný ústupek oproti dražší konkurenci.

Niceboy X-Fit Coach GPS
Niceboy X-Fit Coach GPS | foto: vlastní

Zpracování a baterie

Tělo hodinek je keramické s hliníkovou lunetou, na které je drobným písmem napsáno sport watch, abyste věděli, k čemu jsou „koučky“ předurčeny. Na pravém boku pak najdete jeden jediný prvek, a tím je ovládací tlačítko, čili korunka. Ta slouží pro vstup do prostředí hodinek.

Na papíře je vše v nejlepším pořádku, nejedná se o žádný levný plast, jenže nevím proč, ale na zápěstí jsem měl pocit, že to prostě není úplně ono. Někdo jiný ale může mít opačný feeling. Silikonový řemínek lze samozřejmě vyměnit, k tělu se připevňuje klasickou osičkou. Stačí zatáhnout, řemínek vytáhnout a vsadit jiný.

Niceboy X-Fit Coach GPS
Niceboy X-Fit Coach GPS | foto: vlastní

X-Fit Coach GPS vycházejí ze standardního kulatého designu hodinek, což sice na ruce pěkně vypadá, někdy to ale může mít i své nevýhody. U některých modelů se stává, že když čtete zprávy, posloucháte písničky, listujete menu a neomezujete se zkrátka jen na prostý ciferník, tak přicházíte o části textů v zakulacených rozích.

V prostředí X-Fit Coach GPS na žádné podobné nedostatky bohudík nenarazíte. Pro ovládání v menu hodinek slouží kromě dotykového displeje ono jediné boční tlačítko, které se snadno nahmatá a vyčnívá tak akorát, díky čemuž se nijak nezadrhává za za rukáv.


Psali jsme: RECENZE Niceboy HIVE Pins: bezdrátové špunty za tisícovku hudební zážitek nezkaz


Klíčové vlastnosti

 • Integrovaný GPS modul
 • Stupeň krytí IP68
 • 9 měřených aktivit
 • Dotykový 1,3″ TFT LCD displej
 • Výdrž až 10 dní (se zapnutou GPS až 8 hodin)
 • Mobilní aplikace pro Android a iOS
 • Upozornění na telefonní hovory, SMS a zprávy z dalších aplikací
 • Monitoring spánku
 • Ovládání fotoaparátu

Displej a ovládání X-Fit Coach GPS

Čelní stranu hodinek pokrývá 1,33palcový LCD displej s rozlišením 240 × 240 pixelů. Jemnost je tedy průměrná, ale stále ještě dostatečná. Co mě víc mrzí, to je použití LCD technologie a slabší jas, kvůli kterému trpí čitelnost na přímém sluníčku. To je fakt škoda.

Niceboy mohl použít techologicky modernější AMOLED panel, a to rovnou třeba i s funkcí Always-On. S tou se ale bohužel na X-Fit Coach GPS nesetkáme. Výrobce si asi spočítal, že by to hodinky zbytečně prodražilo, nebo už měl objednané dodávky LCD panelů a musel dodržet smlouvu. Těžko říct.

Niceboy X-Fit Coach GPS
Niceboy X-Fit Coach GPS | foto: vlastní

Abych ale pouze nekritizoval. Mile mě překvapilo, že animace (pokud tomu probliknutí tak budeme říkat) jsou krásně plynulé a celkově se hodinky velmi dobře ovládají ve všech úrovních nastavení. Nic se nikde neseká a to je to oč tu běží. Není nic horšího, než pomalý systém.

Dostačující je také reakce displeje na dotyk prstu, kdy nedochází ke zbytečným prodlevám. Hodinky samozřejmě vzbudíte buď pohledem na zápěstí nebo stiskem korunky a už můžete vesele projíždět menu zleva doprava i shora dolů.

Bez aplikace Fundo si neškrtnete

Pro spojení s mobilním telefonem využívají hodinky aplikaci FunDo, která je dostupná pro Android a iOS. Super je, že X-Fit Coach GPS neznalému uživateli napoví a nabídnou její stažení. V menu hodinek se totiž nachází QR kód sloužící pro stažení – stačí na něj namířit fotoaparát telefonu a pak už se snadno dostanete přímo k aplikaci.

Prvotní nastavení a spárování hodinek s mobilem je záležitost pár vteřin. Proces je to velmi jednoduchý a intuitivní. Během používání se mi nestalo, že by se spojení rozpojilo a bylo potřeba párovat znovu. To je hodně důležité. U některých chytrých hodinek a fitness trackerů se totiž přesně toto často stává a majitelé těchto zařízení z toho jsou mírně řečeno někdy zralí na mrtvici.

Po spuštění aplikace FunDo v její spodní části uvidíte pět záložek. Zleva: Já, Analyzovat, Aktuální přehled, Zpráva a Více. Právě v poslední jmenované toho můžete nastavovat opravdu hodně. V jedné položce lze např. udělovat oprávnění aplikacím, aby vám pak mohly chodit důležité notifikace (upozornění). Druhá dovolí nastavit interval pro automatické měření srdeční frekvence (na výběr je 10, 20, 30, 40, 50 a 60 minut).

Pod další se pak ukrývá možnost hodinkami ovládat fotoaparát telefonu a samozřejmě nechybí ani důležitá funkce nalezení ztraceného mobilu/hodinek – z appky vyhledáte ztracené hodinky, z hodinek zase telefon. Uživatel může „hýbat“ také s funkcí, která upozorní na dlouhou dobu bez pohybu. Obvykle mají chytré hodinky tento interval nastavený na 60 minut, s X-Fit Watch COACH můžete začít už na polovině času, tedy na 30 minutách.

S notifikacemi jsem neměl žádný problém, chodily bez nějakého zaváhání a příjemným zjištěním pro mě bylo, že systém FunDo podporuje češtinu s diakritikou. Do výpisu notifikací se dostanete intuitivně tahem z úvodní obrazovky směrem doprava, čili veškerá upozornění najdete nalevo od hlavní plochy.

Přijatá zpráva se zobrazuje na čtyři řádky. O tom, co vám chce sdělit druhá strana, si tak uděláte poměrně jasnou představu už při pohledu na displej hodinek. Hodinky vám také ukáží, kdo vám zrovna volá. Protože ale nemají reproduktor, tak si s nimi nezavoláte. Příchozí hovor můžete pouze típnout a k dispozici nejsou ani předpřipravené odpovědi, jako třeba zavolám později, mám schůzku a tak podobně.

Nyní ale už přejdu k tomu, co mi hodně vadilo. A tím byla nemožnost nastavení délky času a síly vibrací hodinek. Ty jsou opravdu hodně silné, a je to mnohdy až nepříjemné. Když hodinky necháte na stole a přijde vám notifikace, div až se neleknete. Na druhou stranu vám zase nic neunikne.

Použitý vibrační systém je zjevně jeden z těch vůbec nejlevnějších. Evergreeenem je ovládání hudební aplikace v telefonu. Je to fajn funkce, ale tu dneska umí opravdu kdejaké odinky. Pro sportovce může být překážkou nemožnost nahrát si do interní paměti hodinek písničky a ty pak poslouchat během sportovních aktivit ve sluchátkách.

DOPRAVA (přejetím doprava)

 • zobrazení notifikací (pokud je notifikací více, přechod mezi nimi se provede táhnutím prstu nahoru/dolů)

NAHORU (přejetím dolů)

 • rychlé volby ovládání hodinek (ovládání jasu, stav připojení, vstup do nastavení a tak dále)

DOLEVA (přejetím doleva)

 • QR kód (QR kód s odkazem na mobilní aplikaci Fundo), srdeční tep (kontinuální měření srdečního tepu), sportovní data (údaje o ušlých krocích, ušlé vzdálenosti a spálených kaloriích), vstup do devíti sportovích režimů

DOLEVA (dvakrát přejetím doleva)

 • spánek (informace o kvalitě spánku), hudební přehrávač, budík a zázan o denní aktivitě

DOLEVA (třikrát přejetím doleva)

 • vstup do nastavení, funkce najít telefon, stopky a funkce odpočet (časovač)

Funkce

Aktivní jedinec i pořádný sportovní srdcař mohou využít z nabídky devíti různých sportovních režimů, kde je chůze venku, běh venku, běh uvnitř, cyklistika, turistika, plavání, basketbal, fotbal a badminton. Se zabudovaným GPS čipem navíc můžete vyrazit jen s hodinkami a následně si celou trasu po spárování s telefonem prohlédnout v aplikaci FunDo.

Co se měření týče, tak na jedno nabití hodinky vydrží zhruba 9 dní a se zapnutou GPS jsem se dostal na necelých sedm hodin, což není špatné – je to jen o hodinu méně, než oficiálně uvádí výrobce. Stupeň krytí IP68 navíc zajišťuje, že vás špatné počasí v tréninku neomezí.

S hodinkami můžete do vany, do sprchy nebo do bazénu, z ruky je nemusíte v podstatě vůbec sundávat. Samozřejmě, že ani X-Fit Coach GPS nechybí vestavěný krokoměr, který poměrně přesně sleduje každodenní aktivity.

Hodinky vzhledem k ceně nabízejí v podstatě jen standardní a základní funkce. Hodí se tak spíš na takové běžné měření počtu kroků, tepovky, spánku i lehkých fitness aktivit. Náročnější uživatelé se musí poohlednout jinde. Ale pokud jste rekreační sportovec a přes den třeba sedíte v práci u počítače a potřebujete se tak trochu protáhnout, jsou pro vás „koučky“ ideální.

Aplikace FunDo jsem doposud jen chválili, ale zároveň nás i docela dost zklamala. Asi nejzářnějším příkladem toho je, že na výběr je pouze z pěti předpřipravených ciferníků. Neexistuje přitom žádná možnost, jak do hodinek další ciferníky dohrát a tak si alespoň trochu udělat radost. Vůbec to nechápu! Na žádné nadstavbové věci typu vytváření složitých cvičebních plánů nebo třeba sdílení v rámci komunity či synchronizaci do aplikací typu Strava ihned zapomeňte.

Mám si je pořídit?

Niceboy X-Fit Coach GPS
Niceboy X-Fit Coach GPS | foto: vlastní

Dvoutýdenní testování bylo naprosto dostatečné, abych odhalil slabiny a plusy chytrých hodinek X-Fit Coach GPS. Takže začněme! Výdrž je úplně v pohodě a nezklame ani náročnější uživatele. Nabíjet budete tak jednou za osm až devět dní, což je úplně v normě a zarmouceni nebudete ani výkonem hodinek s aktivní GPS (± 7 hodin).

Pochválit musím také synchronizaci s telefonem, která probíhala rychle a nedocházelo k žádnému odpojování. Důležité také je, že aplikace FunDo je přehledná, kompletně v češtině a do našeho matěřského jazyka je přeložené i prostředí hodinek.

Já osobně bych si uměl v X-Fit Coach GPS představit lepší displej typu AMOLED a také pohodovou funkci Always-On. Hodně zamrzí absence funkcí pro měření stresu a okysličení krve, pokládám je za důležité.

Pro nenáročného uživatele mají hodinky ale dostačující množství funkcí a věřím, že udělají radost nemalému množství lidem, kteří se sebou chtějí začít konečně něco dělat.

Co se nám líbí

 • dlouhá výdrž na baterii
 • dlouhá výdrž s aktivním GPS
 • odnímatelné pásky
 • odolnost dle normy IP68
 • předhledá appka FunDo a jeji česká lokalizace
 • decentní design

Co se nám nelíbí

 • nemožnost měnit ciferníky
 • LCD displej s horší čitelností na sluníčku
 • chybí měření okysličení krve a stresu

Parametry X-Fit Watch COACH

Displej: 1,3palcový, LCD, rozlišení 240 × 240 pixelů
Baterie: 250 mAh
Výdrž: 7 až 10 dní (bez GPS), >8 h (s GPS + měření tepu)
Verze Bluetooth: 5.0
Dosah: 10 metrů
Stupeň krytí: dle normy IP68, do hloubky 3 m na 30 minut
Rozpětí silikonového řemínku: 165 až 250 mm
Rozměry: 46 × 52 × 12,5 mm
Hmotnost: 45 gramů
Total
1
Shares