Huawei Mate 30 Pro

Nezvládne to ani Huawei. Mate 40 Pro fotoaparát pod displejem mít nebude

  • První smartphone s kamerou pod displejem letos nebude
  • Důvodem je nízká kvalita fotografií a videa

Technologická vychytávka v podobě zabudovaného selfie fotoaparátu pod displejem se letos konat nebude. Dlouho to vypadalo, že prvním smartphonem s touto vychytávkou od Visionox se stane nadcházející Huawei Mate 40 Pro. Veškeré naděje před několika hodinami ale pohřbil tipér Digital Chat Station.

Ten tvrdí, že měl možnost se na prototyp připravovaného top modelu Huawei osobně podívat a také si takzvaný „engineering sample“ na vlastní ruce osahat. A dle vlastních slov si žádného předního fotoaparátu pod displejem nevšiml. Škoda jen, že už neupřesnil, jestli měl vzorek notch, neboli výřez, jako řada Mate 30, či průstřel, na který vsadily modely série P40.

Samozřejmě že vždy existuje naděje, že se přední fotoaparát pod displejem v superphonu Mate 40 Pro nakonec objeví, mnoho šancí tomu ale nedáváme. Výrobci už několik měsíců totiž shodně tvrdí, že realizaci záměru brzdí zásadní problém.

Onou překážkou je hustota pixelů obrazovek dnešních smartphonů, která je příliš vysoká. Takto vysoká jemnost blokuje propustnost světla, kterého by tak před expozicí nedopadalo na fotosnímač dostatečné množství. Kvalita snímků pořízených fotoaparátem umístěným je dle interních testů výrazně nižší, než je běžné; daň za unikátní design by zkrátka byla až neúměrně vysoká.

Total
33
Shares