Netflix

Netflix zdarma? Do Česka možná blíží očekávaný tarif, má to ale háček

  • Netflix by mohl být na některých trzích zdarma.
  • Týkat se to má například Německa, uvádí média.
  • Jednalo by se o bezplatný tarif, který však bude s reklamou.

Uživatelé platformy Netflix v Evropě budou mít brzy k dispozici nový tarif. Podle všeho půjde o speciální předplatné, za které nebudou platit vůbec žádné peníze. Ani tak se to ale neobejde bez pár háčků.


Nepřehlédněte: Netflix přestává fungovat na některých televizorech. Netýká se to i vás?


Netflix bez placení?

Netflix zdarma, jak by se vám to líbilo? O něčem takovém hovoří agentura Bloomberg s odkazem na anonymní zdroje. Streamovací gigant, který v minulých letech prohlásil, že je absolutně proti zahrnutí reklamy do svých tarifů, aby následně změnil názor, již podobnou iniciativu zavedl na některých vybraných trzích. Dohromady jich je 12 a patří mezi ně například i Spojené státy.

Jde o tarif, za který neplatíte, ale máte velmi omezené funkce, například jen nízké rozlišení, ale hlavně se vám během přehrávání pouští i reklamní spoty. Netflix se tímto krokem přiblížil ke Spotify nebo YouTube, tedy platformám, které de facto bezplatné jsou, ale nabízí čím dál více reklam.

Netflix
Zdroj: Thibault Penin

Tarif s reklamou, ale zdarma

Podle zdroje vrcholní manažeři společnosti diskutovali nedávno o tom, zda nevytvořit bezplatnou verzi služby na ostatních trzích, zejména na těch s populárními bezplatnými televizními sítěmi, kde se také prodává reklama. Během diskuze mělo padnout například Německo, ale i jiné státy.

Jak by takový tarif s reklamami v Česku vypadal? V tuto chvíli není úplně jasné, kolik reklam za hodinu by se automaticky přehrávalo, zdali by šly přeskočit, anebo jak by na obrazovce byly umístěny. Nejasné je i to, zda by uživatelé s reklamním předplatným měli možnost stáhnout si filmy a seriály na později.

Připomeňme, že Netflix aktuálně na českém trhu nabízí trio tarifů: Basic, Standard a Premium. Základní začíná od 199 korun a nabízí pouze jedno simultánní přehrávání a rozlišení maximálně HD, tedy 720p.

Kromě Netflixu začali verzi předplatného s reklamou nabízet v posledních měsících i konkurenční provozovatelé streamovacích služeb. V nabídce ji má také Disney+, HBO Max (Max) nebo Paramount+.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: Bloomberg

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..