Netflix

Netflix testuje časovač vypnutí, ale zatím jen na Androidu

  • Netflix nadále pracuje na vylepšování svých služeb
  • Někdy přinese zásadní vylepšení a jindy zase změny, které přinejmenším potěší, jako např. nedávné přidání podpory HDR pro telefony Galaxy S21
  • Výborná je také nová funkce Shuffle Play, která pomáhá nerozhodným divákům s výběrem filmu nebo seriálu

Netflix pro Android prochází změnami

Velkou proměnou prochází v poslední době také appka Netflixu pro telefony a tablety s operačním systémem Android. Před nedávnem do ní byla doplněna podpora audio kodeků xHE-AAC, díky kterým si diváci užijí „zvuk studiové kvality“ se srozumitelnějším projevem a bez výrazných výkyvů v hlasitosti.


Psali jsme: Samsung Galaxy S21: Netflix přidává podporu HDR


Praktický časovač

I aktuální vylepšení se týká aplikace Netflix pro Android. Funkci časovače můžeme považovat za velmi jednoduchou, ale nesmírně praktickou. Za pravdu mi zejména ti, kteří při filmech a seriálech často usínají.

Netflix testuje časovač na Androidu
Netflix testuje časovač na Androidu | The Verge

Funkce už se testuje

Server The Verge uvádí, že streamovací služba funkci časovače testuje na úzkém kruhu vybraných uživatelů, přičemž nová funkce dovoluje nastavit automatické vypnutí v krocích 15, 30 a 45 minut, anebo poté, co skončí vybraná epizoda seriálu, případně až dohraje film.

Dočkají se i děti?

Pakliže se funkce setká s kladnou odezvou, plánuje ji Netflix nasadit do svých appek pro TV, počítače a telefony s Androidem a iOS. Prozatím služba plánuje přidání časovače do standardních profilů, nikoli do těch vytvořených pro děti. A to je docela škoda. Jsou to totiž zpravidla naše děti, kteří při sledování pohádek často usínají.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash

Total
0
Shares