Netflix

Netflix se potápí a snižuje stavy. 300 zaměstnanců dostalo padáka na hodinu!

  • Netflix patří k populárním službám
  • Streamovací gigant ztrácí uživatele
  • Platforma plánuje radikální řez

Netflix dlouhé roky patřil mezi nejpopulárnější streamovací služby vůbec. Jeho videotéka je rozmanitá a v posledních letech americký gigant čím dál tím víc sází zejména na vlastní obsah.

Dlužno dodat, že místy se mu to i vyplácí, protože má pod palcem několik celosvětových hitů; ať už jde o seriály, filmy nebo dokumentární tvorbu.

Netflix je prostě drahý

Odborníci však poukazují na to, že v posledních měsících to s ním jde poměrně strmě z kopce. Zatímco v době pandemie byl na vrcholu, nyní má management podniku spoustu vrásek na čele.

Přichází totiž o uživatele, a to nejen věrné, již Netflix využívali v průběhu několik let (v 1. čtvrtletí 2022 jich odešlo přibližně 17 procent), ale i ty, kteří jsou u něj teprve pár měsíců. To pro toto médium naprosto nová situace, kterou v historii nepamatuje.


Nepřehlédněte: Číňané vynalezli helmu čtoucí myšlenky. Pomůže cenzurovat porno


Malware ilustrační
Zdroj: Daria Nepriakhina, Unsplash

Levnější tarif i velké škrty

Nejen že by mohl zlevnit, ale s ohledem na konkurenci by i měl. Zástupce společnosti se nechal slyšet, že jsou nakloněni nejrůznějším scénářům (i těm, které by znamenaly levnější měsíční poplatek), nicméně nebude to jen tak.

Zákazníci musí akceptovat přítomnost rušivých reklam a není jisté, jestli kvůli menší slevě na tuto strategii vůbec přistoupí. Nemá ale moc času.

Tržby po více jak dekádě kontinuálního růstu stagnují, podnik tak sáhl k úsporám a škrtá tam, kde se to (bohužel) nabízí nejvíce. Jak potvrzuje The Verge, nově to odnesly tři stovky zaměstnanců, které Netflix propustil na hodinu.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares