iPhone 2G

Nerozbalený první iPhone se vydražil za miliony. Majiteli ležel roky ve skříni mezi ručníky

  • První iPhone se vydražil za miliony korun
  • Před sedmnácti lety stál přitom jen zlomek ceny

Je čas prohledat skříně a zásuvky psacích stolů, třeba tam najdete první iPhone, který zakladatel firmy Apple Steve Jobs představil v lednu 2007 a změnil tak trh s mobilními telefony od základů. Jeden takový iPhone se teď vydražil za pohádkové peníze. Doslova! Dychtivý zájemce za něj zaplatil neuvěřitelných 130 027 dolarů, v přepočtu 3 026 248 korun.


Nepřehlédněte: NASA stačí jediné zrnko ledu, aby objevila mimozemský život. Klíčem je revoluční sonda


První iPhone je sběratelský klenot

Staré věci nepatří vždy do popelnice. Některé totiž mohou mít obrovskou cenu, přestože už mají své nejlepší roky za sebou. Příkladem budiž iPhone z roku 2007, který se nyní vydražil za více než tři miliony korun.

Aukční síň LCG Auctions očekávala, že se telefon prodá za velké peníze, nečekala však, že ze něj zájemce zaplatí více než tři miliony korun. Aukční síň popsala vydražený iPhone jako „mimořádně vzácný, továrně zapečetěný 4GB model z první série ve výjimečném stavu“.

iPhone 2G
iPhone 2G. (Zdroj: Jonas Vandermeiren / Unsplash)

Způsobil mobilní revoluci

Apple uvedl první iPhone na trh v lednu 2007 – tedy před více než 17 lety – v době, kdy byl v čele společnosti vizionář Steve Jobs. Když Jobs iPhone během keynote na konferenci Macworld představoval, několikrát ho označil za revoluční.

První iPhone byl dodáván s 4 GB nebo 8 GB úložného prostoru (iPhone 14 začíná na 128 GB), malým 3,5palcovým dotykovým displejem (6,7 palce, pokud si koupíte nejnovější iPhone 15 Pro Max), fotoaparátem s mizernými dvěma megapixely (základní iPhone 15 nabízí 48 megapixelů) a malým výběrem aplikací.

Zdroj náhledové fotografie: Mathieu Improvisato / Unsplash, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares